EBL. Zespołowy Śląsk Wrocław nie pozwolił na przełamanie Polskiego Cukru Toruń

Śląsk Wrocław dzięki znakomitej drugiej połowie pokonał we własnej hali Polski Cukier Toruń 82:70. 22 punkty i 7 asyst uzbierał Strahinja Jovanović. Torunianie w tym sezonie nie wygrali jeszcze żadnego meczu w delegacji.

Krzysztof Kaczmarczyk
Strahinja Jovanović i Obie Trotter PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Strahinja Jovanović i Obie Trotter
"Twarde Pierniki" przyjechały z nadzieją na pierwszą wygraną poza własną halą. We Wrocławiu dobrze wyglądali jedynie w pierwszej połowie, a to nie wystarczyło na bardzo dobry w tym sezonie Śląsk.

Pierwsze dwadzieścia minut dawało torunianom nadzieje na przełamanie - w 18. minucie prowadzili nawet 43:32 i ich gra wyglądała naprawdę nieźle.

Polski Cukier dominował na tablicach i trafiał z dystansu. Śląsk z kolei miał 1/11 zza łuku i popełnił 9 strat. Dodatkowo problemy z przewinieniami miał Aleksander Dziewa. Trener Oliver Vidin w przerwie zdołał jednak odmienić swoją drużynę - ta wyjściu z szatni dała koncert po obu stronach boiska.

Wrocławianie poprawili defensywę, co było kluczem - zatrzymali strefę podkoszową i jedynie szalone rzuty Donovana Jacksona na finiszu meczu sprawiały, że Vidin mógł tylko machnąć ręką - Amerykański snajper Polskiego Cukru robił co mógł, żeby ratować swój zespół, ale w pojedynkę nie był w stanie "wyciągnąć" tego meczu.

Śląsk grał jak prawdziwy kolektyw. Doskonale szukał się podaniami, "otworzył" pod koszem Akosa Kellera. Drugą połowę rozpoczął od serii 8:0, dzięki której bardzo szybko odrobił straty i pomknął po sukces. Wszystkim doskonale sterował Strahinja Jovanović, a w czwartej kwarcie swoją cegiełkę do sukcesu przechwytami i "trójkami" dołożył Elijah Stewart.

Zespołowy atak (20 asyst), zespołowa obrona (zamknięta "trumna" i aż 8 bloków) - tak Śląsk sięgnął po zwycięstwo numer 10. w obecnym sezonie. Dla Polskiego Cukru 24 punkty (6/8 z dystansu) uzbierał Jackson. Był jedynym zawodnikiem, który na finiszu był w stanie cokolwiek zdziałać w ofensywie - a wiadomo, że "Twarde Pierniki" w tym sezonie mecze wygrywają jedynie atakiem.

WKS Śląsk Wrocław - Polski Cukier Toruń 82:70 82:70 (22:23, 14:20, 24:12, 22:15)

Śląsk: Strahinja Jovanović 22, Elijah Stewart 15, Ivan Ramljak 10, Aleksander Dziewa 10, Kyle Gibson 9, Akos Keller 8, Szymon Tomczak 6, Mateusz Szlachetka 2, Michał Gabiński 0.

Polski Cukier: Donovan Jackson 24, Aaron Cel 15, Bartosz Diduszko 12, Obie Trotter 7, Keyshawn Woods 6, Damian Kulig 2, Carlton Bragg 2, Aleksander Perka 2, Marcin Wieluński 0.