Bundesliga. Kolejny popis Michała Michalaka. Perfekcyjny Polak odmienił losy meczu

W zaległym spotkaniu 1. kolejki Bundesligi Syntainics MBC Michała Michalaka pokonało JobStairs Giessen 46ers 105:93. Polski snajper rozegrał kapitalną partię.

Krzysztof Kaczmarczyk
Michał Michalak Materiały prasowe / Andrzej Romański / Energa Basket Liga / Na zdjęciu: Michał Michalak
Nasz reprezentacyjny rzucający był kluczową postacią w drodze po drugą wygraną Syntainics MBC w sezonie.

Goście przegrywali po pierwszej połowie 46:49, ale potem mecz przejął Michał Michalak, który do przerwy miał tylko dwa punkty na swoim koncie. Po zmianie stron jednak "eksplodował" i był nie do zatrzymania.

W samej trzeciej kwarcie Michalak zdobył 17 punktów, a jego drużyna wygrała tą część spotkania aż 37:17. To właśnie dzięki temu fragmentowi zespół goście finalnie mógł cieszyć się z triumfu.

Linijka statystyczna Polaka była niemal perfekcyjna. Michalak zakończył pojedynek z 25 punktami na koncie. Wykorzystał 9 z 10 rzutów z gry, w tym 5 z 6 prób z dystansu. Dodał 5 asyst i 2 zbiórki. Wszystko to w niespełna 30 minut spędzonych na parkiecie.

27-letni snajper notuje genialne wejście w sezon. Ze średnią 21,2 punktu na mecz jest drugim strzelcem w BBL. Polak trafia średnio 4,2 "trójki" na mecz ze skutecznością na poziomie 58 procent! Ma też średnio 3,7 zbiórki i 3,2 asysty na spotkanie.

Warto dodać, że swój niemały wkład w drugi kolejny sukces ekipy Syntainics MBC (bilans 2 zwycięstw i 4 porażek, 12. miejsce w ligowej tabeli) miał też znany z występów na polskich parkietach Quinton Hooker, który skompletował double-double (14 punktów i 11 asyst).