EBL. Trwa czarna seria Anwilu Włocławek! Ważna wygrana Kinga w debiucie Macieja Lampe

King Szczecin pokonał Anwil Włocławek 78:75. Swój duży wkład w sukces miał debiutujący w Energa Basket Lidze Maciej Lampe (15 punktów). Anwil z kolei oddala się od strefy play-off - przegrał piąty mecz z rzędu!

Krzysztof Kaczmarczyk
Maciej Lampe PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Maciej Lampe
King przez trzy kwarty spokojnie kontrolował to, co dzieje się na parkiecie Hali Mistrzów. Na finiszu jednak nieco się rozluźnił, a Anwil rzucił się w pogoń.

Szczecinianie zdobyli w czwartej kwarcie zaledwie 7 punktów. Cztery sekundy przed końcem Cleveland Melvin wykorzystał tylko jeden z dwóch rzutów wolnych i gospodarze mieli szansę na dogrywkę. Z ośmiu metrów chybił jednak - z otwartej pozycji - Rotnei Clarke.

Goście we Włocławku pokazali się już ze swoimi najnowszymi nabytkami. Maciej Lampe w 17 minut miał 15 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty. Zach Thomas dołożył 3 "oczka".

Lampe i jego kontrakt w Energa Basket Lidze od początku wzbudzały wielkie emocje i zainteresowanie. 35-latek spotkania nie rozpoczął w pierwszej piątce, ale gdy tylko pojawił się na parkiecie rozwiał wątpliwości na temat swojej formy. Pewna ręka, manewry, spokój i dobra forma fizyczna - King zrobił "deal" sezonu.

Szczecinianie rozpoczęli mecz z wielką energią i doskonałą defensywą. Nie do zatrzymania był przede wszystkim Mateusz Zębski. Anwil miał dziurę na rozegraniu - we Włocławku nie ma jeszcze Curtisa Jerrellsa. Na "jedynce" męczył się zatem Ivan Almeida. Efekt? 6 strat w całym meczu.

W trzeciej kwarcie gospodarze przegrywali już różnicą nawet 20 punktów i nie wyglądało to dobrze. Wpadło jednak kilka rzutów zza łuku i "Rottweilery" zaczęły gonić. I na finiszu Anwil doszedł rywali - po "trójce" Walerija Lichodieja było 74:77. Po chwili rzut wolny dołożył jeszcze Almeida, ale więcej zrobić się już nie udało.

Przed Przemysławem Frasunkiewiczem dużo pracy. Lekiem na rozegranie ma być Jerrels, a na dominację pod koszem miał być Shawn Jones. Problem w tym, że ten daleki jest od formy, którą prezentował podczas pierwszej przygody z Anwilem, a na dodatek... w sobotę doznał urazu. Czy poważnego? Zawodnik badania przejdzie w poniedziałek.

Anwil Włocławek - King Szczecin 75:78 (17:20, 21:28, 20:23, 17:7)

Anwil: Przemysław Zamojski 16, Ivan Almeida 15, Rotnei Clarke 11, Artur Mielczarek 11, Walerij Lichodiej 9, Krzysztof Sulima 7, Wojciech Tomaszewski 4, Ivica Radić 2, Andrzej Pluta 0, Shawn Jones 0.

King: Cleveland Melvin 18, Mateusz Zębski 17, Maciej Lampe 15, Tookie Brown 7, Jakub Schenk 6, Wojciech Czerlonko 5, Dominik Wilczek 3, Zach Thomas 3, Dustin Ware 2, Mateusz Bartosz 2.