EBL. Niewiarygodne rzeczy w Stargardzie! Triumf PGE Spójni, Polski Cukier znów przespał końcówkę

PGE Spójnia Stargard pokonała Polski Cukier Toruń 82:79. Mecz wielkich serii i zwrotów akcji przyniósł pierwszą wygraną Marka Łukomskiego na ławce stargardzian. Swój niemały wkład w sukces miał też debiutujący Jay Threatt.

Krzysztof Kaczmarczyk
mecz MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Spójnia Stargard WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: mecz MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Spójnia Stargard
Spotkanie w Stargardzie pozostanie w pamięci obu zespołów na długo. Zwrotami można by było obdzielić kilka spotkań, a obie drużyny już w trakcie spotkania mogły być niemal pewne swego.

Torunianie źle zaczęli. Grali ospale i nieskutecznie. W Spójni z kolei od początku dużą ochotę do gry miał Nick Faust - Amerykanin już przed przerwą uzbierał 15 "oczek".

Na starcie drugiej połowy gospodarze prowadzili prowadzili 51:32 i nic nie zapowiadało emocji. W tym momencie wszystko jednak się zmieniło. "Twarde Pierniki" trafiły trzy kolejne rzuty zza łuku, potem zaliczyły serię 11:0 i było 60:60.

Początek decydującej części to kolejna seria gości - tym razem 12:0. I gdy wydawało się, że Spójnia już się nie podniesie, Polski Cukier tradycyjnie dla siebie stanął w końcówce. Nadzieje stargardzianom dał dwiema "trójkami" Mateusz Kostrzewski, kolejną dołożył Baylee Steele - to jego rzut na 40 sekund był decydujący.

Sześć i pół minuty przed końcem torunianie mieli na swoim koncie 74 punkty i do końca praktycznie ich atak nie istniał - Spójnia zamknęła mecz wynikiem 23:5, a na finiszy bezbłędni na linii rzutów wolnych byli Faust i debiutujący Jay Threatt, który finalnie uzbierał 18 punktów i 11 asyst.

Polski Cukier po raz kolejny zmarnował wielką szansę na przełamanie na wyjazdach - tym razem jednak dokonał tego w wielkim stylu, o ile tak można powiedzieć. "Twarde Pierniki" w delegacjach mają bilans 0:12 i być może to Stargardzie był ten ostatni dzwonek, żeby na poważnie powalczyć o play-off.

PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń 86:79 (22:15, 25:17, 13:28, 26:19)

Spójnia: Nick Faust 23, Jey Threatt 18 (11 as), Mateusz Kostrzewski 15, Baylee Steele 15 (10 zb), Raymond Cowels 8, Omari Gudul 5, Francis Han 2, Szymon Szmit 0, Dominik Grudziński 0.

Polski Cukier: Donovan Jackson 20, Damian Kulig 13 (11 zb), Aaron Cel 12, Keyshawn Woods 11, Obie Trotter 10, Carlton Bragg 9, Bartosz Diduszko 2, Marko Ramljak 2, Aleksander Perka 0.