EBL. Odjazd Kinga po przerwie. Polpharma nie wytrzymała ofensywnego tempa rywali

King Szczecin pokonał Polpharmę Starogard Gdański 101:74. Gospodarze zagrali bez Macieja Lampego, Adama Łapety i Pawła Kikowskiego, ale i tak nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jakub Schenk WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Jakub Schenk
Polpharma rozegrała dwie zupełnie różne połowy przeciwko Kingowi. W pierwszej zdobyli aż 50 punktów, w drugiej ledwie 24. I to właśnie drugie dwadzieścia minut było decydujące.

"Farmaceuci" zaczęli z przytupem. Kapitalnie trafiali Steven Haney i Trevon Allen - po "trójce" tego pierwszego i serii 12:0 goście prowadzili nawet 37:24. Od tego momentu to jednak King przejął inicjatywę.

Podopieczni Jesusa Ramireza po chwili już prowadzili 40:39, ale decydujące ciosy zadali po przerwie, kiedy to zaczęli zdecydowanie lepiej bronić. Dodatkowo nie do zatrzymania był Michael Fakuade, który rządził i dzielił pod koszami.

Szczecinianie w ciągu paru chwil po zmianie stron odjechali na 20 "oczek". Polpharma miała ogromne problemy z powiększaniem swojego konta i szybko straciła Kinga z pola widzenia.

Gospodarzom dla odmiany zdobywanie punktów przychodziło bardzo łatwo. Z dystansu trafiał Dustin Ware, swoje konto podreperował też Tookie Brown, a ekipa Roberta Skibniewskiego była bezradna.

"Farmaceuci" mieli problemy niemal w każdym elemencie. Walkę na tablicach przegrali 24:45 - zebrali zaledwie trzy piłki w ataku, co nie przełożyło się na chociażby jeden punkt. Dla porównania rywale mieli 15 szans na ponowienia i zdobyli z tego aż 23 "oczka".

King wygrał czwarty mecz z rzędu, a już niebawem siła zespołu solidnie wzrośnie. W ciągu dwóch tygodni do gry wrócą Paweł Kikowski i Maciej Lampe. Coraz bliżej gry jest też Adam Łapeta. King rośnie w siłę i będzie ważnym "graczem" w decydującej części sezonu. Polpharma zaś musi szukać kolejnych wygranych aby utrzymać miejsce w Energa Basket Lidze. Na chwilę obecną traci jedną wygraną do HydroTrucku Radom.

King Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 101:74 (24:30, 29:20, 24:11, 24:13)

King: Michael Fakuade 19, Cleveland Melvin 17 (11 zb), Dustin Ware 15, Tookie Brown 12, Dominik Wilczek 10, Mateusz Zębski 8, Mateusz Bartosz 7, Jakub Schenk 6, Zach Thomas 5, Wojciech Czerlonko 2.

Polpharma: Steven Haney 19, Trevon Allen 16, Sebastian Kowalczyk 13, Peter Olisemeka 7, Jacek Jarecki 7, Joe Furstinger 6, James Washington 3, Sebastian Walda 3, Grzegorz Surmacz 0, Radosław Chorab 0, Mateusz Itrich 0, Szymon Urbański 0.