FIBA Europe Cup. Bezbarwny i bezradny Anwil. Na nic zdały się powroty Jerrellsa i Jonesa

Anwil Włocławek przegrał w swoim drugim meczu w "bańce" FIBA Europe Cup. Fribourg Olympic był drużyną zdecydowanie lepszą i wygrał zasłużenie 86:69. Pomimo porażki włocławianie zagrają dalej.

Krzysztof Kaczmarczyk
Ivan Almeida (z lewej) i Arnaud Cotture PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Ivan Almeida (z lewej) i Arnaud Cotture
Bez obrony i bez skuteczności na dystansie - tak wyglądał Anwil w starciu z rywalem ze Szwajcarii. Goście prowadzili niemal przez cały mecz - wygrali jak najbardziej zasłużenie.

Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza nieźle zaczęli. Prowadzili 8:0, potem 13:5 i na tym to co dobre się skończyło. Olympic zaliczył serię 17:0 i "Rottweilery" rywali już tak naprawdę nie widzieli.

Włocławianom nie pomógł powrót do gry Curtis Jerrells i Shawn Jones. Pierwszy w 20 minut na parkiecie zaliczył 3 punkty i 4 asysty, drugi w 18 minut miał 10 "oczek" i 5 zbiórek.

Szwajcarzy w przeciwieństwie do Anwilu postawili na grę pod kosz co okazało się pewniakiem. Defensywa włocławian praktycznie nie istniała - po pierwszej połowie goście mieli na swoim koncie już 48 punktów, grając na 64-procentowej skuteczności rzutów z gry.

Gospodarzom dużo pozytywnej energii dawał Kyndall Dykes (21 punktów, 4 zbiórki), ale poza nim - i może poza Jonesem - trudno było zauważyć pozytywy w grze ekipy Frasunkiewicza. Rotnei Clarke szybko trafił dwie "trójki" i znikł, Ivica Radić jest zagubiony, a Ivan Almeida miał 3/11 z gry i 5 strat.

Pomimo gry bez defensywy Anwil w drugiej połowie miał rywali na 6-7 punktów, ale nie był w stanie tego wykorzystać - rywale szybko odjeżdżali, a najlepszy na parkiecie Sean Barnette uzbierał 22 punkty i 10 zbiórek.

Anwil wygląda na drużynę, której nie da się w tym sezonie poskładać - wygrana z BC Dnipro Dniepr mogła napawać lekkim optymizmem, ale starcie ze Szwajcarami szybko rozwiały te nadzieje.

Anwil Włocławek - Fribourg Olympic 69:86 (16:24, 21:24, 20:20, 12:18)

Anwil: Kyndall Dykes 21, Shawn Jones 10, Walerij Lichodiej 10, Ivan Almeida 7, Rotnei Clarke 6, Przemysław Zamojski 5, Ivica Radić 5, Curtis Jerrells 3, Artur Mielczarek 2, Wojciech Tomaszewski 0, Krzystzof Sulima 0, Andrzej Pluta 0.

Olympic: Sean Barnette 22 (10 zb), Arnaud Cotture 17, Paul Gravet 15, Dom Morris 14, Malcolm Armstead 14, Brandon Garrett 4, Boris Mbala 0, RObert Zinn 0, Vigdon Memishi 0.