El. Women EuroBasket. Sensacja! Kapitalna partia Polek. Kastanek i Gajda rozmontowały Białorusinki!

Wielki mecz Polek i pierwsza wygrana w eliminacjach do kobiecego EuroBasketu. Biało-Czerwone pokonały w Rydze Białorusinki 68:56, a kapitalne zawody rozegrały Marissa Kastanek i Weronika Gajda.

Krzysztof Kaczmarczyk
Weronika Gajda PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Weronika Gajda
To bez dwóch zdań wielka sprawa tej reprezentacji. Polki po najlepszym meczu od lat pokonały faworyzowane Białorusinki. Wielka energia, ogromne zaangażowanie i 10 trafionych rzutów z dystansu dały efekt.

Od początku Biało-Czerwone w ataku ciągnęła Marissa Kastanek, która już do przerwy miała na swoim koncie 15 punktów. Rywalki wydawały się nieco ospałe i zdziwione dobrą grą Polek.

Rywalki ruszyły po przerwie - obudziła się przede wszystkim Maryia Papova - do przerwy miała 0/5 z gry. Białorusinki zmniejszyły dwucyfrowe straty do zaledwie "oczka" (45:46), ale reakcja podopiecznych Marosa Kovacika była idealna.

Z dystansu trafiła Julia Adamowicz. Swoja dołożyła twarda defensywa, a w ataku wszystko trzymała Weronika Gajda - seria Biało-Czerwonych 14:2 sprawiła, że sensacja i pierwsza wygrana w eliminacjach stała się faktem!

Kastanek zdobyła finalnie aż 23 "oczka", ale kluczowa na boisku była Gajda - w jej statystykach znalazło się 15 punktów, 6 asyst i 5 zbiórek. Z nią na parkiecie nasza kadra była +15 co tylko pokazuje, jaki wkład miała w ten sukces.

Mecz Białoruś - Polska rozgrywany był w Rydze, gdzie zorganizowana jest "bańka". Swoje kolejne, a zarazem ostatnie spotkanie w tych eliminacjach, Biało-Czerwone rozegrają w sobotę - rywalem ponownie będą Białorusinki. Relacja na WP SportoweFakty.

Na kobiecy EuroBasket awans uzyskają zwycięzcy grup eliminacyjnych oraz pięć z 9 najlepszych drużyn z drugich miejsca.

Białoruś - Polska 56:68 (12:17, 13:16, 16:13, 15:22)

Białoruś: Maryia Papova 13, Tatsiana Likhtarovich 11, Viktoruia Hasper 8, Anastasiya Verameyenka 8, Alexandria Bentley 4, Katsiaryna Snytsina 4, Yuliya Rytsikava 4, Volha Ziuzkova 2, Yanina Inkina 2, Yuliya Vasilevich 0.

Polska: Marissa Kastanek 23, Weronika Gajda 15, Julia Adamowicz 11, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Weronika Telenga 6 (11 zb), Kamila Borkowska 2, Zuzanna Sklepowicz 2, Agnieszka Skobel 2, Amalia Rembiszewska 0, Kamila Podgórna 0, Agata Dobrowolska 0.

# Drużyna M Pkt. W P +/-
1. Wielka Brytania 3 5 2 1 211:202
2. Polska 3 4 1 2 180:208
3. Białoruś 2 3 1 1 148:127

Zobacz także: "Zespół muzyczny", "pracuś" i "bonus od JJ", czyli jak Zastal pokonał wielkie CSKA ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nietypowa sytuacja w meczu. Niemal wszedł z piłką do bramki

Czy spodziewałeś się takiego sukcesu Polek?