Koszykówka. Świetny występ reprezentanta Polski w Niemczech. Najskuteczniejszy w swoim klubie

Michał Michalak był najlepszym koszykarzem Syntainics MBC Weissenfels w meczu z Brose Bamberg, ale jego zespół musiał uznać wyższość rywali w 16. kolejce Bundesligi (80:95).

PS
Michał Michalak Instagram / SYNTAINICS MBC / Na zdjęciu: Michał Michalak
Michał Michalak świetnie radzi sobie w lidze niemieckiej i potwierdził to także w środę, w 16. kolejce rozgrywek. Choć jego Syntainics MBC Weissenfels nie zdołało w zasadzie ani przez moment nawiązać rywalizacji z Brose Baskets Bamberg, reprezentant Polski był wyróżniającym się zawodnikiem.

Michalak spędził na parkiecie tylko 19 minut, a mimo to zdążył zdobyć 19 punktów. Trafił 2 z 3 rzutów za dwa, 4 z 11 za trzy i 3 z 4 z linii rzutów wolnych. Ponadto zapisał obok swojego nazwiska dwie asysty i zbiórkę.

Brose Baskets Bamberg do triumfu poprowadził Devon Hall, który zdobył 24 punkty, miał 5 zbiórek oraz 3 asysty. Mecz zakończył się wynikiem 95:80 dla gospodarzy, choć w pewnym momencie trzeciej kwarty prowadzili już nawet różnicą 22 "oczek".

Dla Syntainics MBC to 10 porażka w tym sezonie. Ekipa Michalaka z bilansem 5-10 zajmuje 12. miejsce w tabeli Bundesligi. Koszykarze Brose Baskets Bamberg są na ósmej lokacie (bilans 7-9).

Michalak jest wiceliderem Bundesligi pod względem liczby zdobywanych punktów (średnio 20,4 na mecz).

Brose Baskets Bamberg - Syntainics MBC Weissenfels 95:80 (22:21, 28:24, 28:15, 17:20)

Koszykówka. Polskie kluby poznały rywali w Pucharze Europy FIBA!