EBL. Arged BMSlam Stal znów dobra, ale dwumecz jednak dla Legii

Arged BMSlam Stal, po dwóch porażkach z rzędu, wraca na ścieżkę zwycięstw. Ostrowianie pokonali w niedzielę na własnym parkiecie Legię Warszawa.
Patryk Pankowiak
Na zdjęciu (od lewej): Wyka, Sobin, Garbacz, Medford Materiały prasowe / Rafał Jakubowicz/Arged BMSlam Stal / Na zdjęciu (od lewej): Wyka, Sobin, Garbacz, Medford

Jeśli ktoś ostrzył sobie zęby na dobry i zacięty mecz w Ostrowie Wielkopolskim, musiał obejść się smakiem. Był dobry, ale tylko dla Arged BMSlam Stali, która prowadziła przez 39 minut i zanotowała 16. zwycięstwo w sezonie 2020/2021.

Goście z Warszawy rzucili w pierwszej kwarcie zaledwie 10 punktów, a "Stalówka" szybko wypracowała sobie zaliczkę, którą systematycznie powiększała. Legia miała problemy z celnością w rzutach z dystansu, co przekładało się na wynik. Stal prowadziła do przerwy 43:28, a po zmianie stron nawet 62:38.

Podopieczni Wojciecha Kamińskiego walczyli już później przede wszystkim o to, aby obronić przewagę w dwumeczu, bo na własnym parkiecie pokonali Arged BMSlam Stal prowadzoną jeszcze przez Łukasza Majewskiego różnicą 16 punktów (89:73). I ta sztuka się im udała dzięki bardzo solidnej czwartej odsłonie zakończonej ich zwycięstwem 31:20.

Trzeba podkreślić waleczność Legii. Goście potrafili zniwelować straty do zaledwie sześciu punktów (81:87), a Lester Medford miał nawet rzut za trzy po przechwycie, który mógł zniwelować straty warszawian do jednego posiadania na niespełna 30 sekund przed końcem. Amerykanin jednak się pomylił, a Arged BMSlam Stal triumfowała 89:81.

Walerij Lichodiej, ex zawodnik Anwilu, świetnie zadebiutował w nowym zespole! Rosjanin dostał od trenera Kamińskiego 23 minuty, a w tym czasie zdobył 15 punktów, trafiając 3 na 4 rzuty za trzy i miał eval 17. Gościom zabrakło skuteczności Jamela Morrisa i Nickolasa Neala. Amerykanie wspólnie uzbierali tylko siedem "oczek". Grzegorz Kulka, który w przeszłości występował w zespole z Ostrowa, zapisał przy swoim nazwisku 14 punktów i był drugim najlepszym strzelcem Legii.

"Stalówka", po dwóch porażkach z rzędu (przeciwko Kingowi Szczecin i WKS Śląskowi Wrocław), wróciła na ścieżkę zwycięstw. Chris Smith rzucił 20 punktów, a Taurean Green 16. Słabszy dzień miał Jakub Garbacz, czołowy zawodnik ekstraklasy i lider żółto-niebieskich przestrzelił tym razem wszystkie 11 oddanych rzutów za trzy.

Legia, która jest rewelacją sezonu w Energa Basket Lidze, w Ostrowie Wielkopolskim spisała się słabiej, ale i tak z bilansem 17-8 plasuje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli (za plk.pl). "Stalówka" dzięki niedzielnemu zwycięstwu zachowała szanse nawet na drugie miejsce po sezonie zasadniczym.

Wynik:

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Legia Warszawa 89:81 (23:10, 20:18, 26:22, 20:31)

Arged BMSlam Stal: Chris Smith 20, Taurean Green 16, Trey Kell 14, Mark Ogden 13, Josip Sobin 9, Jarosław Mokros 8, James Florence 8, Jakub Garbacz 1.

Legia: Walerij Lichodiej 15, Grzegorz Kulka 14, Jakub Karolak 11, Lester Medford 10, Earl Watson 9, Grzegorz Kamiński 8, Dariusz Wyka 7, Jamel Morris 5, Nickolas Neal 2.

El. EuroBasket 2022. Będzie wielki powrót i wielki nieobecny! Znamy skład na ostatnie okienko!

Na którym miejscu sezon zasadniczy zakończy Arged BMSlam Stal?