ACB: TAU wygrywa z Realem w hicie 20. kolejki

Michał Ignerski rzucił 9 punktów w przegranym przez Cajasol meczu z Alta Gestion Fuenlabrada. Była to pierwsza porażka ekipy z Sewilli pod wodzą Manela Comasa. W hicie 20. kolejki Real przegrał po dramatycznej końcówce z TAU, ale utrzymał prowadzenie w ligowej tabeli. Na drugim miejscu aż cztery drużyny, wszystkie z bilansem 14-6.

Michał Owczarek

Real tego wieczoru postawił na Luisa Bullocka. Amerykanin już nie raz w pojedynkę wygrywał mecze dla Królewskich, ta sztuka jednak nie udała mu się przeciwko TAU. Bullock zdobył 27 punktów i był liderem Realu, ale to koszykarze z Baskonii wywieźli z Madrytu dwa punkty. Mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny świetnie broniły, ale też trafiały z nieprawdopodobnych pozycji. Na minutę przed końcem TAU udało się odskoczyć na pięć punktów, ale Real zbliżył się na dystans dwóch punktów, ale równo z końcową syreną za trzy nie trafił Charles Smith. Liderem TAU był Sergi Vidal (18 punktów), dobrze wspomagany przez Teletovicia (16 punktów, 9 zbiórek), a kawał świetnej roboty w obronie wykonał McDonald blokując w czwartej kwarcie dwukrotnie zawodników Realu.

Cajasol postanowiła z Alta Gestion wygrać rzutami z dystansu. Koszykarze z Sewilli oddali aż 29 rzutów zza linii 6,25 (trafili aż 11), ale zupełnie pogubili się w trzeciej kwarcie meczu, zwłaszcza w obronie. Pozwalali rywalom na łatwe punkty spod kosza, tracili piłki w ataku. W ostatniej części meczu nie potrafili już dogonić koszykarzy z Fuenlabrady i przegrali po raz pierwszy pod wodzą Manela Comasa. Michał Ignerski rozpoczął mecz w pierwszej piątce, zdobył 9 punktów (2/3 za dwa, 1/5 za trzy, 2/2 z wolnych) i miał jedną zbiórkę. Alta Gestion do zwycięstwa poprowadził Tom Widman, który rzucił 20 punktów.

Po raz kolejny sporo sił w meczu z niżej notowanym rywalem stracili zawodnicy Akasvayu Girona. Dopiero rzut równo z końcową syreną Ariela McDonalda zza łuku dał zwycięstwo podopiecznym Pedro Martineza. Akasvayu zagrała słabiej, podobnie jak jej dotychczasowy lider - Marc Gasol. Hiszpański center zdawał się być myślami za oceanem, gdzie jego starszy brat Pau zmienił Memphis na Los Angeles. Warto dodać, że Marc był także pośrednio stroną w tej wymianie, ponieważ Lakers mieli do niego prawa, które teraz powędrowały do Grizzlies.