NBA. Koniec! Bucks błyskawicznie odprawili ubiegłorocznych finalistów, Heat byli bez szans

Przed rokiem to Miami Heat odprawili Milwaukee Bucks w półfinale Konferencji Wschodniej 4-1. Tym razem drużyna z Wisconsin nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń, kompletnie dominując rywalizację.

Patryk Pankowiak
Giannis Antetokounmpo Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Giannis Antetokounmpo
Finaliści "bańki", która przed rokiem odbywała się w zamkniętym ośrodku Walt Disney World na Florydzie, tym razem absolutnie zawiedli. Spekulowało się, że seria Miami Heat z Milwaukee Bucks może być jedną z najlepszych i najbardziej wyrównanych w pierwszej rundzie fazy play-off, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Zacięty był tylko pierwszy mecz, który celnym rzutem na pół sekundy przed końcem dogrywki wygrał Khris Middleton. W pozostałych trzech Bucks zdominowali Heat. Czwarte spotkanie serii zakończyło się wynikiem 120:103. Gracze Mike'a Budenholzera dokończyli dzieła i doprawili ubiegłorocznych finalistów 4-0!

Giannis Antetokounmpo skompletował triple-double: 20 punktów, 12 zbiórek i 15 asyst, Brook Lopez był świetny w ataku (25 punktów, 11/15 z gry), a Bryn Forbes, wchodzący z ławki rezerwowych, trafił 7 na 14 oddanych rzutów za trzy i dodał do dorobku drużyny z Wisconsin 22 punkty.

Bucks odparli atak Heat, którzy schodzili do szatni z siedmioma punktami zaliczki (64:57), nie pozwolili im rozwinąć skrzydeł i sami zaatakowali po przerwie. Goście zwyciężyli trzecią kwartę 34:21, a czwartą 29:18.

Pierwszy raz w historii, zespół prowadzony przez trenera Erik Spoelstra odpadał z play-offów, będąc pokonanym do zera (sweep przyp. red). Jimmy Butler miał triple-double (12 punktów, 10 zbiórek, 10 asyst), ale znów spisał się fatalnie w ataku - skrzydłowy tym razem wykorzystał tylko 4 na 15 wykonanych prób z pola. Heat na nic zdało się 20 punktów i 14 zebranych piłek Bama Adebayo.

Bucks są pierwszym zespołem w NBA, który awansował do drugiej rundy, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą serii Brooklyn Nets/Boston Celtics.