AZS UMCS z kolejnym kontraktem. Reprezentantka Polski zostaje w Lublinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Klaudia Niedźwiedzka
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Klaudia Niedźwiedzka
zdjęcie autora artykułu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przedstawienie zawodniczek na nowy sezon rozpoczęła od przedłużenia umów. Kolejną na liście jest reprezentantka Polski Klaudia Niedźwiedzka.

Fani "Pszczółek" długo musieli czekać, aż ruszy budowa składu, ale w krótkim czasie ekipa z Lublina przekazała informację na temat trzech zawodniczek, które z resztą w klubie są dobrze znane.

Na sezon 2021/2022 w składzie drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Szewczyka zostają Martina Fassina i Zuzanna Sklepowicz. Teraz dołączyła do nich Klaudia Niedźwiedzka.

- Zostaję w Lublinie, co mnie bardzo cieszy - komentuje temat pozostania w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 22-letnia zawodniczka, która może występować na pozycji niskiej bądź silnej skrzydłowej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Tak spędza wakacje dziewczyna Ronaldo

W nowy sezon patrzy z dużym optymizmem. - Chcę walczyć o jak najwyższe cele. Uważam, że miniony sezon był dobry, ale kolejny może być lepszy. Wiem, że taki też będzie - dodaje koszykarka, która minione rozgrywki zakończyła ze średnimi na poziomie 3,6 punktu i 2,6 zbiórki.

Niedźwiedzka jest doskonale znana trenerowi Szewczykowi, z którym współpracowała wcześniej w Wiśle CanPack Kraków czy młodzieżowej reprezentacji Polski. Do Lublina ściągnął ją przed rokiem po sezonie spędzonym w Politechnice Gdańskiej i CCC Polkowice.

Minione lato popularna "Niedźwiedź" przepracowała z kolei z seniorską reprezentacją naszego kraju. Z ostatnich meczów kontrolnych wykluczył ją jednak uraz.

Zobacz także: Martina Fassina nigdzie się nie wybiera. "To nie była trudna decyzja" Tego jeszcze nie było. Egipska sędzia przejdzie do historii igrzysk olimpijskich

Źródło artykułu: