FIBA Americas - dzień 3: Argentyna pod ścianą

Brazylia i Portoryko idą przez FIBA Americas jak burza. Po trzech meczach na swoim koncie mają trzy wygrane. Skrajnie odmienne nastroje mają natomiast Argentyńczycy, którzy zanotowali drugą porażkę i są na końcu grupy B.

Łukasz Brylski

Albicelestes znaleźli się w trudnej sytuacji. Przegrana z Brazylią jest ich drugą podczas FIBA Americas. Tym samym bardzo oddalił sie awans do następnej rundy, nie mówiąc już o wywalczeniu przepustki na Mistrzostwa Świata.

Najskuteczniejszym graczem meczu był Leandro Barbosa, który zaaplikował rywalom 21 punktów.

Argentyńczycy doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że porażka może skomplikować ich sytuację. Dlatego pomimo 14 oczek straty (46-60) po trzeciej kwarcie nie złożyli broni. Za sprawą Luisa Gutierreza i jego "trójki" udało im się nawet zbliżyć na 63-68. Do końca wówczas pozostawało trzy i pół minuty.

Dziurawa obrona sprawiła, że Brazylia zdobyła siedem punktów z rzędu i odskoczyła na dwucyfrową przewagę, która dla Argentyny była nie do odrobienia.

Portoryko podobnie jak Brazylia ma na swoim koncie trzecie zwycięstwo w FIBA Americas. Gospodarze imprezy pewnie uporali się z Urugwajem. Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała tak dużej dominacji Carlosa Arroyo i spółki.

Dopiero w trzeciej kwarcie Ricky Sanchez wraz z Larrym Ayuso zaczęli trafiać do kosza, dzięki czemu zespół gospodarzy mógł odskoczyć rywalom. Praktycznie "po zawodach" zrobiło się na 6:36 przed końcem meczu, kiedy Arroyo umieścił piłkę w koszu. Wówczas Portorykańczycy prowadzili 60-41. Było już pewne, że nikt, ani nic nie odbierze im zwycięstwa.