NBA: Westbrook znów fatalny, Lakers już z bilansem 0-4

Los Angeles Lakers wciąż bez zwycięstwa w meczach kontrolnych przed sezonem 2021/2022. Tym razem przegrali różnicą aż 29 punktów.

Patryk Pankowiak
Russell Westbrook (z lewej) i Chris Paul PAP/EPA / CAROLINE BREHMAN / Na zdjęciu: Russell Westbrook (z lewej) i Chris Paul
Phoenix Suns, uczestnicy ostatnich Finałów NBA, w niedzielnym sparingu roznieśli drużynę z Kalifornii aż 123:94 i to na ich terenie. Goście świetnie spisywali się po zmianie stron, trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 37:20, a w czwartej jeszcze powiększyli swoją przewagę (35:30).

To dopiero mecze kontrolne przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem zasadniczym 2021/2022, który ruszy 19 października, ale czwarta porażka Los Angeles Lakers w swoim czwartym występie może niepokoić fanów purpurowo-złotych. Anthony Davis w 28 minut zdobył 19 punktów i sześć asyst, a Carmelo Anthony trafił 5 na 7 rzutów za trzy i wywalczył w sumie 17 "oczek", jednak na tym pozytywy "Jeziorowców" się kończą.

Russell Westbrook znów spisał się fatalnie. 32-latek zapisał przy swoim nazwisku skromne osiem punktów i pięć zbiórek, trafił ponadto tylko 3 na 12 oddanych rzutów z pola i popełnił aż 9 na 23 straty zespołu. Gwiazdor Lakers LeBron James, pauzował, w Suns nie wystąpił natomiast Devin Booker. Boiskowy generał zespołu z Arizony, Chris Paul miał 15 "oczek" i pięć asyst.

Mistrzowie NBA nie pozostawili złudzeń Oklahomie City Thunder, triumfując w niedzielę 130:110. Milwaukee Bucks do przerwy prowadzili aż 81:54, a w drugiej kwarcie zaliczyli nawet niesamowitą serię 22-0. Od stanu 48:33 doprowadzili do wyniku 70:33.

Giannis Antetokounmpo wystąpił w pierwszym sparingu przed nowym sezonem. MVP ostatnich Finałów NBA na otwarcie uzbierał osiem punktów, dziewięć zbiórek i sześć asyst, a 14 "oczek" dodał skrzydłowy Khris Middleton, który trafił wszystkie oddane przez siebie rzuty (6/6 z gry, 2/2 za trzy).

Wyniki:

Orlando Magic - San Antonio Spurs 100:101 (17:28, 23:21, 24:32, 36:20)
(Ross 20, Bamba 16, Carter Jr. 14 - Murray 18, Walker IV 16, Johnson 12)

Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 101:102 (27:28, 25:24, 23:27, 26:23)
(Markkanen 18, Mobley 15, Allen 12 - DeRozan 23, Johnson 14, LaVine 13)

Milwaukee Bucks - Oklahoma City Thunder 130:110 (48:32, 33:22, 23:27, 26:29)
(Nwora 15, Middleton 14, Bryant 14, Allen 13 - Dort 19, Jerome 13, Gilgeous-Alexander 12)

Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 94:123 (18:28, 26:23, 20:37, 30:35)
(Davis 19, Anthony 17 - Paul 15, Shamet 13, McGee 12, Smith 12)

Ciekawe spotkanie w Ostrowie. Znany piłkarz odwiedził koszykarskich mistrzów Polski

Czy Los Angeles Lakers zdobędą mistrzostwo NBA w sezonie 2021/2022?