Szok! Wielki powrót Warriors, niesamowity Curry

Cleveland Cavaliers rzucili wyzwanie Golden State Warriors. Jak odpowiedział Stephen Curry i jego drużyna? W najlepszy możliwy sposób.

Patryk Pankowiak
Stephen Curry Getty Images / Jason Miller / Na zdjęciu: Stephen Curry
Co to był za powrót! Golden State Warriors w ostatnie 12 minut odrobili 13 punktów straty do Cleveland Cavaliers - czwarta kwarta zakończyła się niesamowitym wynikiem 36:8, a cały mecz 104:89.

Zryw drużyny z San Francisco poprowadził niezawodny Stephen Curry. Gwiazdor Warriors, który wystąpił w tym spotkaniu pomimo problemów z lewym biodrem, 20 ze swoich 40 punktów rzucił w decydującej odsłonie. 33-latek trafił w sumie 9 na 16 oddanych rzutów za trzy i miał sześć asyst.

Goście rozpoczęli czwartą kwartę od zdobycia 17 punktów z rzędu, od stanu 68:81 doprowadzili do wyniku 85:81. Cavaliers przeprowadzili w tym czasie 12 nieudanych akcji. - Wspaniale było widzieć naszą energię w czwartej kwarcie, a ja miałem najlepsze miejsce, żeby to obserwować. Jesteśmy całkiem dobrzy w zatrzymywaniu zespołów naszą obroną - komentował środowy mecz sam Curry.

- Z nim na parkiecie zawsze masz szansę - mówił o Currym w rozmowie z mediami trenerem Warriors Steve Kerr, którego drużyna po piętnastu występach w tym sezonie ma bilans 13-2. - Jest jednym z najwspanialszych zawodników wszech czasów - dodawał Kerr. Co ciekawe, skrzydłowy Draymond Green miał tylko cztery punkty i dwie zbiórki, ale zanotował aż 14 asyst.

Ja Morant zabłysnął, a Memphis Grizzlies pokonali u siebie Los Angeles Clippers 120:108. Lider "Niedźwiadków" w niewiele ponad 30 minut zapisał przy swoim nazwisku 28 punktów, pięć zbiórek oraz pięć asyst. To już drugi sukces Grizzlies nad Clippers w tym sezonie, ich pierwsze starcie zakończyło się wynikiem 120:114.

Jimmy Butler przejął spotkanie na szczycie Konferencji Wschodniej, a Miami Heat okazali się lepsi od Washington Wizards (112:97). Butler zaaplikował rywalom 32 "oczka", a bardzo efektywny występ dodał wchodzący z ławki rezerwowych Gabe Vincent. 25-latek trafił 3 na 6 oddanych rzutów za trzy i zdobył 18 punktów. Stołecznym na nic zdało się 30 punktów Bradleya Beala.