Sensacyjna porażka kadry USA! Nowy gracz Twardych Pierników zrobił różnicę

Stało się! Koszykarska reprezentacja USA przegrała swój pierwszy mecz w eliminacjach do mistrzostw świata. Lepsi okazali się Meksykanie (97:88), a bardzo dobry występ zaliczył Daniel Amigo.

Krzysztof Kaczmarczyk
Damian Lillard PAP/EPA / Kiyoshi Ota / Na zdjęciu: Damian Lillard
Jako, że eliminacje do mistrzostw świata są rozgrywane w trakcie trwania sezonu NBA, Amerykanie - podobnie, jak i wszystkie reprezentacje - nie mogą korzystać ze swoich topowych graczy.

Damian Lillard, Kevin Durant, Jayson Tatum - o takich "nazwiskach", które niedawno sięgały po olimpijskie złoto - można więc zapomnieć.

Największą gwiazdą reprezentacji USA, która zagrała w tym "okienku" był Isaiah Thomas. Ten w meczu z Meksykiem nie zawiódł - skompletował 21 punktów i 10 asyst. Wykorzystał 7 z 11 rzutów z gry. Rysą na szkle jest tylko sześć strat.

Amerykanie znakomicie weszli w mecz - szybko zbudowali przewagę, a na przerwę schodzili prowadząc 57:48. Na drugą połowę jednak "z szatni nie wyszli".

Trzecia kwarta okazał się decydująca. Koszykarze z Meksyku wygrali tę część aż 31:12! Wypracowanej przewagi już do końca nie oddali i mogli cieszyć się z drugiej wygranej w eliminacjach.

Swój olbrzymi wkład w sukces miał Daniel Amigo, który w poniedziałek oficjalnie został nowym podkoszowym Twardych Pierników Toruń. W 22 minuty spędzone w grze zaliczył 18 "oczek" (8/14 z gry), dwie zbiórki, asystę i przechwyt.

Meksyk - USA 97:88 (21:28, 27:29, 31:12, 18:19)
(Orlando Mendez 27, Gabriel Gilon 19, Daniel Amigo 18, Paul Stoll 18 (11 as) - Isaiah Thomas 21 (10 as), B.J. Johnson 15, Shaquille Harrison 12, Luke Kornet 12).