Remon Nelson wybił im koszykówkę z głowy. Pełna dominacja gości

Niewiele mieli do powiedzenia koszykarze SKS-u Starogard Gdański w spotkaniu przeciwko Sensation Kotwicy Kołobrzeg. Goście wygrali 89:68, a do zwycięstwa poprowadził ich Remon Nelson, autor 24 punktów.

Dawid Siemieniecki
Remon Nelson (numer 9) WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Remon Nelson (numer 9)
Kibice w Starogardzie Gdańskim mieli nadzieje, że ich drużyna w spotkaniu z gośćmi z Kołobrzegu zdoła przełamać serię trzech porażek z rzędu, ale nic z tego. Nie pozwolił na to w głównej mierze rozgrywający Sensation Kotwicy, Remon Nelson. Jeden z liderów "Czarodziejów z wydm" zdobył w meczu 24 punkty.

Tak naprawdę od samego początku zarysowała się pewna przewaga zespołu Rafała Franka. Gospodarze cały czas się jednak odgryzali się, nie dając rywalom zbudować wyraźnej przewagi. Ale do czasu. W końcówce drugiej kwarty goście wrzucili bowiem wyższy bieg, a zwłaszcza Mikołaj Kurpisz, który ustalił wynik po pierwszej połowie na 40:33. To jednak i tak był dopiero początek świetnej gry przyjezdnych.

Ich pełna dominacja zaczęła się tak naprawdę po przerwie. Trzecią kwartę wygrali 30:14, a prym w tej części wiódł wspomniany już Remon Nelson, który był nie do upilnowania dla starogardzkich obrońców. Sporym wsparciem był dla niego także Piotr Śmigielski oraz para podkoszowych Długosz-Kurpisz. Po drugiej stronie grę starał się ciągnąć Filip Stryjewski (finalnie 9 punktów, 8 asyst i 5 zbiórek), ale jeśli chodzi o skuteczność z gry - 3/13 - nie był to jego dzień.

Gospodarzom całkowitą ochotę do gry odebrał Nelson, który trafił szaloną trójkę na koniec trzeciej kwarty, ustalając wynik po trzydziestu minutach na 70:47. W ostatniej odsłonie pojedynku nic się nie zmieniło, bo i nie miało prawa. Gospodarzom tylko szalony zryw i rewelacyjna gra w obronie mogła zapewnić wygraną, ale nic takiego nie miało miejsca i tym samym goście odnieśli bardzo pewne, dziesiąte już zwycięstwo w obecnym sezonie, po którym awansowali na 2. miejsce w tabeli!

SKS Starogard Gdański - Sensation Kotwica Kołobrzeg 68:89 (14:18, 19:22, 14:30, 21:19)

SKS: Ryżek 12, Kowalenko 10, Śpica 10, Burczyk 9, Stryjewski 9, Pietras 6, Sadło 5, Szymański 4, Ćwikliński 3, Rzepkowski 0.

Kotwica: Nelson 24, Śmigielski 16, Długosz 11, Kurpisz 11, Pieloch 6, Wieczorek 6, Wyszkowski 6, Jakubiak 5, Itrich 4, Kolasiński 0.