Bulls znów to zrobili! Pokonali kandydatów do mistrzostwa NBA

Chicago Bulls pokazali w sobotnim, hitowym, meczu duży charakter. Potrafili odrobić straty i triumfować na terenie kandydatów do mistrzostwa NBA, a zarazem jednych ze swoich najpoważniejszych rywali w Konferencji Wschodniej.

Patryk Pankowiak
Zach LaVine (z lewej) PAP/EPA / Na zdjęciu: Zach LaVine (z lewej)
Świetnie dysponowany DeMar DeRozan 13 ze swoich 29 punktów rzucił w czwartej, decydującej kwarcie, a ponadto zanotował kluczową asystę na samym finiszu.

32-latek ściągnął na siebie uwagę obrońców, wszedł pod kosz, po czym odrzucił piłkę na obwód. Lonzo Ball przymierzył z dystansu na 16,9 sekundy przed końcem, doprowadzając do wyniku 110:105.

Chicago Bulls w starciu na szczycie Wschodu ostatecznie pokonali Brooklyn Nets 111:107 i ich aktualny bilans bezpośrednich meczów w tym sezonie wynosi 2-0. Bulls triumfowali już nad Nets 9 listopada (118:95).

- Jeśli chcesz być najlepszy, musisz pokonać najlepszych - powiedział w rozmowie z mediami DeRozan. - Wszyscy mówią o byciu najlepszym, ale żeby nim zostać, trzeba wdrapać się na szczyt. Bez względu na wszystko, musisz wygrywać właśnie takie spotkanie - dodawał rzucający obrońca Bulls, do których dorobku 31 "oczek" dorzucił równie dobrze prezentujący się Zach LaVine.

Drużyna z Brooklynu poniosła siódmą porażkę w sezonie. Gospodarze trafili w sobotę zaledwie 8 na 25 oddanych rzutów za trzy, chociaż w 48 minut popełnili też tylko pięć strat. Podopieczni Steve'a Kerra prowadzili 71:60 w trzeciej kwarcie, ale później pozwolili rywalom przejąć kontrolę.

Nets przede wszystkim brakowało skuteczności. Kevin Durant miał 28 punków i 10 zbiórek, ale trafił zaledwie 12 na 26 oddanych rzutów z pola. Jeszcze słabiej wypadł James Harden, który wykorzystał 5 na 21 wykonanych prób z gry. 32-latek zanotował 14 "oczek", siedem zbiórek i 14 asyst.

Golden State Warriors po wielkim zwycięstwie i przerwaniu serii osiemnastu zwycięstw Phoenix Suns, tym razem nie sprostali plasującym się na dole tabeli Konferencji Zachodniej San Antonio Spurs.

Goście z Teksasu zamknęli spotkanie zrywem 8-1, co dało im końcowy sukces 112:107. Derrick White zdobył 25 punktów, a Dejounte Murray miał 23 "oczka", 12 zbiórek oraz siedem asyst.

Dla Warriors 27 punktów wywalczył Stephen Curry, ale trafił tylko 7 na 28 oddanych rzutów z pola, w tym 5 na 17 za trzy. To dopiero czwarta porażka drużyny z San Francisco w kampanii 2021/2022.

Kontuzje kluczowych zawodników i zamieszanie związane z COVID-19 (wyłączeni z gry są Austin Rivers i Bones Hyland) odcisnęły piętno na Denver Nuggets. Drużyna z Kolorado nie radziła sobie z problemami kadrowymi, czego dowodem jest zaledwie jedna wygrana w ośmiu ostatnich meczach. Ale teraz nastąpił przełom.

- Zwycięstwo jest najlepszym lekarstwem - przyznał po spotkaniu w Madison Square Garden Mike Malone, którego zespół zdominował New York Knicks. Goście triumfowali w hali określanej mianem mekki koszykówki 113:99.

Nikola Jokić spisywał się kapitalnie. Serb w zaledwie 27 minut zdobył 32 "oczka", 11 zbiórek i pięć asyst. Jokić wykorzystał 14 na 19 oddanych rzutów z pola, a 21 punktów dodał rezerwowy Zek Nnaji, autor pięciu celnych prób z dystansu. To 11. triumf Nuggets w sezonie, a dwunasta porażka Knicks.