DeMar DeRozan znów to zrobił. Wielki rzut w Nowy Rok!

Gwiazdor Chicago Bulls zapisał się na kartach historii. DeMar DeRozan został pierwszym zawodnikiem, który trafił rzut na zwycięstwo równo z syreną w dwóch meczach z rzędu!

Patryk Pankowiak
DeMar DeRozan (oddający rzut) Getty Images / G Fiume / Na zdjęciu: DeMar DeRozan (oddający rzut)
32-latek zakończył 2021 rok celnym rzutem za trzy, który dał Chicago Bulls zwycięstwo nad Indiana Pacers 108:106. DeMar DeRozan w Nowy Rok nie chciał być gorszy, 1 stycznia znów trafił równo z syreną!

Chicago Bulls w swoim pierwszym meczu w 2022 roku po thrillerze pokonali Washington Wizards 120:119 i odnieśli siódmy z rzędu, a 24. triumf sezonie. DeRozan trafił z rogu boiska, kryty przez dwóch obrońców.

Wcześniej, bo na 3,3 sekundy przed końcem z dystansu przymierzył Kyle Kuzma i dał drużynie ze stolicy USA prowadzenie 119:117, ale Bulls zdołali na to odpowiedzieć.

- To coś niesamowitego, zwłaszcza, że w obu przypadkach były to mecze wyjazdowe - mówił w rozmowie z dziennikarzami o rzutach na zwycięstwo DeMar DeRozan. - Nie wiem czy śnię, czy to dzieje się naprawdę - dodawał autor najważniejszego trafienia, który w sobotnim meczu zdobył 28 punktów.

Zach LaVine rzucił dla Bulls 35 "oczek", trafiając 7 na 12 oddanych prób za trzy. Wizards też mieli na kim polegać. Kyle Kuzma zapisał przy swoim nazwisku 29 punktów oraz 12 zbiórek, a Bradley Beal miał 27 "oczek" i aż 17 asyst.

Golden State Warriors zdobyli Salt Lake City. Podopieczni Steve'a Kerra w starciu na szczycie Konferencji Zachodniej okazali się lepsi od Utah Jazz, zwyciężając 123:116. Zadecydowała czwarta kwarta, którą Warriors wygrali 37:25.

Stephen Curry dobił Jazz celnym rzutem za trzy na minutę i 26 sekund przed końcem. Doprowadził do wyniku 116:111. Gwiazdor zespołu z San Francisco rzucił 28 punktów i miał dziewięć asyst. Był to pierwszy mecz tych drużyn w sezonie 2021/2022 na cztery zaplanowane.

Brooklyn Nets prowadzili 107:95 na niespełna sześć minut przed końcem spotkania, ale niespodziewanie to osłabieni brakiem kontuzjowanego Paula George'a Los Angeles Clippers triumfowali 120:116.

Brylował Eric Bledsoe, zdobywca 27 "oczek". Nets przed 11. porażką nie uchronił nawet James Harden, który skompletował triple-double (34 punkty, 12 zbiórek, 13 asyst). Kevin Durant miał 28 "oczek", ale zespół z Brooklynu trafił tylko 11 na 33 oddane próby z dystansu.

Giannis Antetokounmpo zdominował spotkanie z New Orleans Pelicans. Lider aktualnych mistrzów NBA zdobył 35 punktów, 16 zbiórek i 10 asyst w 32 minuty, a jego Milwaukee Bucks odnieśli pewne zwycięstwo 136:113. To już ich szósty sukces z rzędu. - Starałem się być agresywny. Myślę, że to właśnie najlepsze wersja mnie - mówił Grek.