Zastal górą w starciu z drugoligowcem

Koszykarze zielonogórskiego Intermarche Zastalu potwierdzają, że są w dobrej formie przed przyszłymi rozgrywkami pierwszej ligi. Po wygranej potyczce ze Spójnią Stargard Szczeciński, tym razem "Zastalowcy" zwyciężyli z AZS-em Opole.

Marcin Jeż
Marcin Jeż

Podopieczni Tomasza Herkta wygrali zasłużenie. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, to zielonogórzanie zaczęli dominować na parkiecie. Przez osiem minut drugiej odsłony, zarysowała się wyraźna przewaga Intermarche Zastalu, gdyż gospodarze ten fragment spotkania wygrali aż 17:3. Po takim ciosie opolanie już się nie podnieśli, a gracze z Winnego Grodu mogli już tylko kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie.

- Na pewno jest dużo mankamentów. Zmierzamy do pewnego ideału, dlatego musimy mieć do siebie zaufanie. Chcemy grać, dobry ofensywny atak - powiedział na łamach Radia Zachód Tomasz Herkt, szkoleniowiec Zastalu.

Intermarche Zastal Zielona Góra - AZS Politechnika Opole 79:58 (18:15,25:9,17:16,19:18)

Intermarche Zastal: Flieger 18, Kus 13, Kukiełka 12, Wilczek 9, M.Chodkiewicz 7, Wróbel 6, Rajewicz 4, Szepczyński 4, Kalinowski 3, A.Chodkiewicz 2, Busz 1, Stefanowicz

AZS: Szymański 17, Antoniak 9, Kasperski 9, Kotyza 7, Bara 6, Wojciechowski 4, Pawłowski 4, Koszela 2, Zarankiewicz 0, Styła 0.