Miał być hit w Chicago. Mecz skończył się różnicą 42 punktów!

Golden State Warriors szybko powetowali sobie klęskę z czwartku, kiedy musieli uznać wyższość Milwaukee Bucks (99:118). Luka Doncić i jego Dallas Mavericks przerwali natomiast serię Memphis Grizzlies.

Patryk Pankowiak
Stephen Curry PAP/EPA / Na zdjęciu: Stephen Curry
To miało być hitowe starcie, tymczasem okazało się, że wynik był rozstrzygnięty już praktycznie do przerwy. Golden State Warriors w piątek roznieśli Chicago Bulls na ich parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 78:47, a cały mecz 138:96.

Drużyna z San Francisco szybko powetowała sobie czwartkowe niepowodzenie w Milwaukee i odniosła 31. zwycięstwo w sezonie 2021/2022. Pierwszoroczniak, 19-letni Jonathan Kuminga rzucił 25 punktów, Jordan Poole dodał 22 "oczka", a 19 punktów miał lider Warriors, Stephen Curry.

Goście trafili aż 19 na 42 oddane rzuty za trzy i w całym spotkaniu popełnili zaledwie dziewięć strat. - Wyszliśmy na parkiet naprawdę zdeterminowani - przyznał w rozmowie z mediami trener Steve Kerr. - Oczywiście, bardzo dużym osłabieniem była dla nich kontuzja Zacha LaVine'a - tłumaczył Kerr.

Gwiazdor Bulls opuścił parkiet już po pierwszych czterech minutach. LaVine doznał kontuzji kolana i czeka na wyniki badań. Gospodarzy przed 13. porażką nie uchronił ani Nikola Vucevic (19 punktów, 14 zbiórek), ani DeMar DeRozan (17 punktów). Drużyna z Chicago była bezradna.

Bezradni w drugiej połowie byli w piątek też Memphis Grizzlies. Dallas Mavericks zanotowali efektowny triumf 112:85, a kontrolę nad meczem przejęli po zmianie stron. Teksańczycy wygrali trzecią kwartę 34:18, a czwarta odsłona zakończyła się wynikiem 28:12.

Luka Doncić skompletował 40. triple-double w karierze. Słoweński lider Mavericks wywalczył 27 punktów, 12 zbiórek oraz 10 asyst, chociaż nie trafił ani jednego z sześciu oddanych rzutów za trzy. Był jednak świetny w drugiej połowie (8/10 z pola), a wsparli go Tim Hardaway Jr. (16 punktów) oraz Jalen Brunson i Marquese Chriss, którzy zdobyli po 15 "oczek".

- Kapitalnie broniliśmy. Grizzlies mają dobry atak i trudno ich zatrzymać, ale myślę, że w drugiej połowie spisaliśmy się naprawdę solidnie - tłumaczył Doncić, którego drużyna odniosła 23. sukces w sezonie.

Mavericks w piątek przerwali serię Grizzlies, najlepszą w historii klubu, która wynosiła 11 zwycięstw z rzędu. Gospodarze umieścili w koszu zaledwie 7 na 31 oddanych rzutów z dystansu i uzyskali marne 38,2 proc. skuteczności w rzutach z pola. Ja Morant zdobył 19 punktów i miał osiem asyst, ale popełnił też osiem strat.

Miami Heat stoczyli zacięty bój z Atlanta Hawks. Wygrali dzięki świetnej postawie w czwartej kwarcie. Tyler Herro w ostatnich 12 minutach rzucił 11 ze swoich 24 punktów, a Jimmy Butler, który wrócił do składu Heat po trzech meczach przerwy spowodowanych urazem, dodał do dorobku zespołu 23 "oczka".

Podopieczni Erika Spoelstry zamknęli mecz zrywem 8-0, od stanu 116:118 doprowadzili do wyniku 124:116. Hawks nie zdobyli punktu przez ostatnie dwie minuty. Trae Young rzucił dla "Jastrzębi" 24 "oczka", ale to nie wystarczyło.