Konferencja prasowa meczu Hiszpania - Słowenia

Hiszpania pokonała Słowenieę 90:84 w pierwszym meczu 3. dnia zmagań Mistrzostw Europy w grupie C. Na konferencji prasowej trenerzy obu zespołów, Sergio Scariolo i Jure Zdovc podzielili się swoimi opiniami na temat środowego pojedynku. Wypowiedzieli się również zawodnicy: Felipe Reyes z Hiszpanii i Bostjan Nachbar ze Słowenii.

Michał Fałkowski

Sergio Scariolo (trener Hiszpanii):: Nie będę osamotniony w tym co powiem, ale ten mecz był naprawdę bardzo dobry. Ba, on był po prostu kapitalny. Jednakże żałuję, że część moich koszykarzy nie mogła zagrać w tym spotkaniu, m.in. Garbajosa, który w dalszym ciągu leczy uraz. W końcówce popełniliśmy zbyt wiele błędów, które skutecznie wykorzystali nasi rywale, ale ostatecznie to my byliśmy górą z czego bardzo się cieszę.

Jure Zdovc (trener Słowenii): Staraliśmy się jak mogliśmy, ale nie byliśmy wystarczająco szybcy i silni by pokonać tego dnia Hiszpanów, szczególnie w pierwszych dwóch kwartach. Cieszy to, że w trudnym dla nas momencie udało nam się wrócić do gry i wyrównać. W dogrywce zabrakło jednak i sił, i umiejętności.

Felipe Reyes (Hiszpania): To był bardzo dobry mecz, dlatego tym bardziej cieszę się, że wygraliśmy. Naprawdę mielibyśmy czego żałować, gdybyś przegrali. Jednakże udało się osiągnąć korzystny rezultat i nadal pozostajemy w grze. Wierzę, że z każdym kolejnym spotkaniem będzie coraz lepiej.

Bostjan Nachbar (Słowenia): To był bardzo trudny i wyrównany mecz od samego początku i chyba nie pomylę się dużo, jeśli powiem, że to było najlepsze spotkanie w grupie C dotychczas. Ciężko nam się grało w końcówce, ale szczęśliwie powróciliśmy z dalekiej podróży i udało nam się doprowadzić do dogrywki. W niej niestety zabrakło już nam sił i przegraliśmy.