Obrońca trofeum już w finale Pucharu Polski

Nie było niespodzianki w pierwszym półfinałowym meczu Suzuki Pucharu Polski Kobiet. VBW Arka Gdynia pewnie ograła gospodynie turnieju, ekipę Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 81:65.

Krzysztof Kaczmarczyk
Marissa Kastanek WP SportoweFakty / Dawid Lis / Marissa Kastanek
W Bydgoszczy aspiracje były duże. Plany pokrzyżowała jednak mocno kontuzja Janessy Jeffery, która bez dwóch zdań miała być kluczową postacią drużyny w najważniejszych meczach sezonu.

Gospodynie zaczęły z dużą energią, zdołały wygrać nawet pierwszą kwartę, ale potem faworyt ruszył po swoje.

Wszystko zaczęło się od mocnej defensywy - zwłaszcza po zmianie stron. Niki Avery nie miała łatwego życia, a gdynianki tylko się napędzały. Z w miarę wyrównanego meczu w połowie trzeciej kwarty podopieczne Jeleny Skerovic prowadziły już 55:36.

Sytuację Basketu 25 "trójkami" ratować próbowała Nathalie Fontaine, potem pod koszem jakości dała Jillian Alleyne, ale VBW Arka kontrolowała mecz. Na domiar złego w czwartej kwarcie uraz kolana doznała właśnie Alleyne i było po wszystkim.

Gdynianki miały dużo opcji. Dobrze szukały się piłką (25 asyst), pod koszem skuteczna była Megan Gustafson, na obwodzie Marissa Kastanek. Bardzo dobry występ zanotowała też młoda Magdalena Szymkiewicz (11 punktów, dziewięć zbiórek i sześć asyst).

O tym, kto będzie rywalem VBW Arki w wielkim finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet, zadecyduje drugi półfinał, w którym BC Polkowice zmierzy się z ekipą Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Początek tego meczu o godzinie 19:30.

VBW Arka Gdynia - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 81:65 (17:19, 24:13, 21:18, 19:15)

Arka: Megan Gustafson 20, Marissa Kastanek 19, Magdalena Szymkiewicz 11, Morgan Bertsch 11, Pinelopi Pavlopoulou 8, Ana-Marija Begić 6, Kamila Podgórna 3, Agata Dobrowolska 2, Kamila Borkowska 1, Julia Bazan 0, Justyna Rudzka 0.

Basket 25: Jillian Alleyne 18, Nathalie Fontaine 14, Laura Miskiniene 9, Niki Eivery 7, Angelika Stankiewicz 7, Karolina Poboży 4, Wiktoria Sobiech 3, Karina Michałek 2, Aleksandra Zmierczak 1, Wiktoria Zasada 0.

Wiadomo gdzie zagra reprezentacja Polski!