Trefl nie dał rady. Zadecydowała fatalna pierwsza kwarta

Trefl Sopot miał poważne kłopoty kadrowe i nie dał rady odnieść zwycięstwa w Pucharze Europy FIBA. Benfica Lizbona wzięła rewanż.

Patryk Pankowiak
Travis Munnings i Michał Kolenda (z piłką) PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Travis Munnings i Michał Kolenda (z piłką)
Trefl pokonał Benficę w Portugalii, ale nie dał rady powtórzyć tego na własnym parkiecie i po czterech występach w drugim etapie FIBA Europe Cup, jest na ostatnim miejscu w grupie K (bilans 1-3).

Sopocianie mieli poważne problemy kadrowe. Okazało się, że zabraknie w ich zespole kluczowych zawodników. "Z powodu choroby w meczu nie wystąpi Paweł Leończyk, zaś urazy eliminują z gry Darrina Dorseya oraz Dariousa Motena. W roli kapitana debiutuje Michał Kolenda" - brzmiał przedmeczowy komunikat Trefla Sopot.

Zadecydowała fatalna pierwsza kwarta. Benfica rozpoczęła mecz od wyniku 25:10 w pierwszych dziesięciu minutach i to okazało się kluczowe.

Gospodarze robili, co w ich mocy, aby odrobić straty i udało się im doprowadzić do wyniku 65:69 w końcówce, ale wtedy nastąpiła kompletna zapaść. Trefl nie potrafił pójść za ciosem.

Benfica Lizbona triumfowała ostatecznie 76:67 i odniosła drugie zwycięstwo w europejskich rozgrywkach. Frank Gaines, były zawodnik Kinga Szczecin, rzucił 25 punktów. Aaron Broussard, również znany z parkietów PLK, miał 12 "oczek" oraz sześć asyst.

U podopiecznych Marcina Stefańskiego 17 punktów wywalczył Brandon Young, a Michał Kolenda i Karol Gruszecki zdobyli po 14 "oczek". Josh Sharma zebrał 14 piłek. Trefl w Pucharze Europy FIBA czekają jeszcze dwa mecze - dwa przeciwko CSM CSU Oradea.