Nie pozostawili żadnych złudzeń. 61 punktów różnicy!

Cztery mecze Anwilu Włocławek w European North Basketball League i komplet zwycięstw. W środowy wieczór "Rottweilery" rozbiły na Litwie ekipę BK Liepaja 116:55. Najlepszym strzelcem włocławian był... Marcin Woroniecki.

Krzysztof Kaczmarczyk
Anwil Włocławek WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Anwil Włocławek
Spacerek Anwilu - nie można pojedynku z BK Liepaja nazwać inaczej. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza zdominowali wydarzenia od pierwszych sekund.

Już po kwarcie otwierającej spotkanie przewaga włocławian wynosiła 21 "oczek" (29:8). Goście nie mieli żadnych argumentów na podjęcie rywalizacji.

Jedynym jasnym punktem rywali był Oskars Hlebovickis, syn byłego koszykarza Michała Hlebowickiego starał się rzucić wyzwanie faworyzowanym "Rottweilerom" i pojedynek finalnie zakończył z dorobkiem 23 punktów.

Anwil miał siedmiu zawodników z dwucyfrową zdobyczą punktową - najskuteczniejszy okazał się Marcin Woroniecki, autor 16 "oczek". Jedynym zawodnikiem bez zdobyczy był Kamil Łączyński, który w 15 minut rozdał za to osiem asyst.

116 zdobytych punktów, 17 trafionych rzutów z dystansu i 45 zbiórek - to na pewno liczby, które muszą cieszyć. Tak samo, jak utrzymanie miana niepokonanych. Inną ważną kwestią jest fakt, że liderzy nie spędzili w grze zbyt dużej ilości minut.

Dlaczego ta ostatnia kwestia jest tak ważna? Ponieważ kolejny mecz w European North Basketball League "Rottweilery" rozegrają już w czwartek 10 lutego, kiedy to zmierzą się z gospodarzem tej "bańki", litewską ekipą Siauliai-7bet.

Anwil Włocławek - BK Liepaja 116:55 (29:8, 29:12, 20:17, 38:18)

Anwil: Marcin Woroniecki 16, Ziga Dimec 15, Kyndall Dykes 15, Maciej Bojanowski 14, Jonah Mathews 13, Luke Petrasek 10, Łukasz Frąckiewicz 10, James Bell 9, Alex Olesiński 8, Sebastian Kowalczyk 6, Kamil Łączyński 0.

BK: Oskars Hlebovickis 23, Karlis Silins 9, Roberts Berzins 7, Kristaps Soldatenoks 6, Juris Vitols 6, Frederiks Meinarts 4, Peteris Salmins 0, Renars Birkans 0, Arturs Vucins 0.