Co za występ. Takiej liczby asyst jeszcze nikt nie rozdał!

Energa Basket Liga Kobiet odrobiła zaległości. W hicie lepsza była VBW Arka Gdynia, z kolei w Poznaniu po drugą wygraną w sezonie sięgnęła GTK Gdynia. Wielkiej rzeczy dokonała tam Julia Niemojewska.

Krzysztof Kaczmarczyk
Julia Niemojewska WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Julia Niemojewska
Mistrzynie Polski wracają do wysokiej formy, a Alice Kunek już chyba zapomniała o jakimkolwiek urazie. VBW Arka wygrała w Bydgoszczy po piorunującym początku.

Gdynianki rozpoczęły mecz od prowadzenia 14:3, a w drugiej kwarcie osiągnęły rekordowe 22-punktowe prowadzenie.

I długo gospodynie nie były w stanie w żaden sposób zbliżyć się do podopiecznych Jeleny Skerovic. Dopiero w połowie czwartej kwarty udało się zmniejszyć straty do siedmiu "oczek" (72:79). Wtedy jednak dwie kluczowe akcje wykończyła Megan Gustafson i było po wszystkim.

Amerykanka finalnie uzbierała 21 punktów. Dwa mniej dołożyła Kunek, która wykorzystała 6 z 7 rzutów z gry, w tym miała 5/6 zza łuku. Co więcej - koszykarki VBW Arki w całym spotkaniu trafiły 12 "trójek" przy zaledwie 17 próbach.

Enea AZS Politechnika była wielkim faworytem meczu z GTK Gdynia. Michaela Houser trafiła siedem "trójek", poznanianki prowadziły nawet 28:19, ale... finalnie przegrały aż 55:78, będąc gorsze w ostatniej kwarcie aż 5:21!

Koncert dały Anna Wińkowska (24 punktu i 13 zbiórki) i Aleksandra Parzeńsa (23 punkty), ale wielkiej rzeczy dokonała rozgrywająca Julia Niemojewska, która "rozdała" rekordowe 20 asyst!

Wyniki środowych meczów w Energa Basket Liga Kobiet:

Enea AZS Politechnika Poznań - GTK Gdynia 55:78 (28:21, 9:12, 13:24, 5:21)

AZS: Houser 22, Popović 17, Marciniak 8 (10 zb), Liubinets 6, Jarecka 2, Piasecka 0, Żukowska 0, Demczur 0 Jędrzejczak 0, Piechowiak 0.

GTK: Wińkowska 24 (13 zb), Parzeńska 23, Szulc 7, Marcinkowska 6, Piestrzyńska 5, Niemojewska 5 (20 as), Ossowska 5, Kobylińska 3, Homza 0.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia 79:88 (14:30, 19:23, 30:24, 16:11)

Basket 25: Alleyne 21 (10 zb), Miskiniene 15 (10 zb), Fontaine 14, Eivery 10, Michałek 9, Poboży 6, Stankiewicz 4, Sobiech 0, Zmierczak 0, Zasada 0.

Arka: Gustafson 21, Kunek 19, Szymkiewicz 11, Kastanek 11, Pavlopoulou 9, Bertsch 5, Dobrowolska 4, Begić 4, Bazan 2, Borkowska 2.