O tablicę na zwycięstwo! Wielki rzut w NBA

Co za historia! Phoenix Suns, bez swoich liderów, w niesamowitych okolicznościach pokonali w piątek New York Knicks. Zadecydował ostatni rzut.

Patryk Pankowiak
 Devin Booker (z piłką) i Dennis Schroder Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Devin Booker (z piłką) i Dennis Schroder
Drużyna z Arizony w 4. kwarcie odrobiła 12 punktów straty, aby ostatecznie pokonać New York Knicks 115:114. Bohaterem Phoenix Suns, u których pauzował kontuzjowany Chris Paul i objęty protokołem sanitarnym Devin Booker, został Cameron Johnson.

26-latek trafił niesamowity rzut za trzy punkty. Piłka odbiła się od tablicy i ku wielkiemu rozczarowaniu Knicks, wpadła do kosza równo z końcową syreną.

- Tak, zdecydowanie - odpowiadał Johnson, pytany przez dziennikarzy, czy był to jego najważniejszy i najbardziej efektowny rzut w karierze.

- Jestem wdzięczny, że ta próba wpadła do kosza. Uwielbiam moich drużynowych kolegów - dodawał Cam Johnson, jego Suns z bilansem 51-12 są na szczycie NBA.

Rezerwowy Suns w zaledwie 28 minut, które spędził w piątek na parkiecie, rzucił aż 38 punktów (nowy osobisty rekord). Trafił 11 na 16 oddanych rzutów z pola, w tym 9 na 12 prób za trzy.

Co ciekawe, Johnson wcześniej starł się z liderem rywali. Poirytowany Julius Randle odepchnął skrzydłowego Suns, za co został przez sędziów przedwcześnie odesłany do szatni. Miało to duży wpływ na dalszy przebieg meczu. Randle w 28 minut zdążył uzbierać 25 "oczek".

Alec Burks miał dwa rzuty wolne na 7,1 sekundy przed końcem meczu, ale trafił tylko raz (114:112) i dał rywalom szansę, z której finaliści ubiegłego sezonu w pełni skorzystali.