Rozstrzygnięcie coraz bliżej! Liderki na medal, drużyna na złoto?

Blisko, coraz bliżej. BC Polkowice ponownie lepsze od Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Tym razem 89:72. Oznacza to, że do mistrzostwa Polski ekipa Karola Kowalewskiego potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa!

Krzysztof Kaczmarczyk
Karol Kowalewski Materiały prasowe / Sebastian Stankiewicz / Na zdjęciu: Karol Kowalewski
Obroniły swój parkiet. Dwa pierwsze mecze finałów Energa Basket Ligi Kobiet w Polkowicach i dwa zwycięstwa "Pomarańczowych". Tym razem triumf zdecydowanie pewniejszy.

Trener Krzysztof Szewczyk mówił wprost, że jeżeli jego drużyna chce marzyć o zwycięstwie nad BC Polkowice, to podstawowym warunkiem jest niski wynik.

O ile w sobotę się to udało (65:63 dla BC), o tyle dzień później polkowiczanki w ofensywie punktowały zdecydowanie łatwiej i zdobyły aż o 24 "oczka" więcej.

15 punktów, 12 asyst i osiem zbiórek - takie liczby wykręciła Erica Wheeler, która zwłaszcza w pierwszej połowie rządziła wydarzeniami na parkiecie. Ważną zmianę przed przerwą dała też Aleksandra Zięmborska, a w kluczowym momencie meczu eksplodowała Artemis Spanou (19 punktów, 10 zbiórek i cztery asysty).

Gdy na czwartą kwartę gospodynie wychodziły mając zaledwie pięć punktów przewagi, Greczynka trafiła m.in. szybkie dwie "trójki", zdobyła osiem punktów z rzędu i dała swojej drużynie pozytywną energię, co pociągnęło ją do sukcesu.

Drużyna trener Karola Kowalewskiego w ataku generalnie nie miała słabych punktów. Sześć koszykarek zapisało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. Gospodynie trafiły też 12 "trójek" na 42-procentowej skuteczności. Popełniły też tylko dziewięć strat.

Teraz rywalizacja przenosi się do Lublina, gdzie mecz numer trzy zaplanowano na środę 13 kwietnia (godz. 20:30). Rywalizacja w serii toczy się do trzech wygranych spotkań.

W pierwszym meczu BC Polkowice wygrało 65:63. Relacja z tego meczu -->> TUTAJ.

BC Polkowice - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 89:72 (19:20, 33:22, 16:21, 21:9)

BC: Artemis Spanou 19 (10 zb), Erica Wheeler 15 (12 as), Weronika Gajda 14, Aleksandra Zięmborska 12, Sasa Cado 10, Weronika Telega 10, Stephanie Mavunga 8, Bożena Puter 1, Klaudia Gertchen 0.

AZS UMCS: Kamiah Smalls 18, Aleksandra Stanacev 18, Natasha Mack 12, Martina Fassina 9, Emilia Kośla 4, Ivana Jakubcova 4, Natalia Kurach 3, Olga Trzeciak 2, Klaudia Niedźwiedzka 2, Aleksandra Kuczyńska 0.

stan rywalizacji: 2:0 dla BC Polkowice

Joel Embiid bierze tytuł króla strzelców NBA!

Czy BC Polkowice zamknie serię finałową w trzech meczach?