Najlepsza piątka fazy grupowej mistrzostw świata

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Aż dwóch graczy z reprezentacji Hiszpanii znalazło się w pierwszej piątce fazy grupowej mistrzostw świata. Z drużyny amerykańskiej wybraliśmy natomiast efektownego i skutecznego Kennetha Farieda.

1
/ 6

Ricky Rubio (Hiszpania) - 5,4 punktu, 4,8 zbiórki, 5,8 asysty

23-letni zawodnik spisuje się podczas tegorocznych mistrzostw naprawdę dobrze. Może nie gra zbyt długo i nie jest zbyt skuteczny, ale z innych obowiązków wywiązuje się znakomicie. Zwłaszcza jeśli mówimy o kreowaniu gry. Rubio jest najlepszym podającym w całych rozgrywkach. To robi wrażenie. Przeciętnie notuje 5,8 asysty, choć średnio na parkiecie spędza tylko 20 minut. Poza tym rewelacyjnie wypadł w meczu z Serbią - w ostatnim starciu fazy grupowej uzbierał 12 punktów, 4 zbiórki, 6 asyst i 7 przechwytów.

2
/ 6

Leandro Barbosa (Brazylia) - 13,6 punktu, 1,2 zbiórki, 1,6 asysty

fiba.com
fiba.com

Brazylijczycy naprawdę dobrze radzą sobie na mistrzostwach świata. Canarinhos awansowali do 1/8 finału z drugiego miejsca w trudnej grupie. Udało im się pokonać i Francuzów, i Serbów. Ulegli jedynie Hiszpanom. To pokazuje, że warto docenić graczy z tego zespołu. A na pierwszy plan wysuwa się właśnie Barbosa. Jest najlepszym strzelcem w swojej drużynie i w dodatku trafia z niezłą skutecznością.

3
/ 6

Francisco Garcia (Dominikana) - 20,2 punktu, 3,8 zbiórki, 2,5 asysty

fiba.com
fiba.com

Prawdę mówiąc na tej pozycji mieliśmy największy dylemat. Myśleliśmy o Georgiosie Printezosie, ale był nierówny. Zastanawialiśmy się nad Nemanją Bjelicą, ale też nie był zbyt równy. Ostatecznie wybór padł na Garcię. Przede wszystkim dlatego, że zdołał zaprowadzić Dominikanę aż do 1/8 finału. W każdym meczu, w którym zagrał, był liderem swojego zespołu. Na jego korzyść przemawiają też statystyki.

4
/ 6

Kenneth Faried (USA) - 13,8 punktu, 7,8 zbiórki

fiba.com
fiba.com

W ekipie amerykańskiej nie było zdecydowanych liderów. Mistrzowie świata grali dość szeroką kadrą, a do tego trener Mike Krzyzewski często nią rotował. Mimo wszystko uwagę przykuło dwóch zawodników - Faried oraz Anthony Davis. To był trudny wybór. W pierwszej piątce znalazł się jednak Kenneth, który lepiej wypadł w najtrudniejszym meczu (z Turcją) i miał też zdecydowanie lepszą skuteczność. Poza tym notował więcej zbiórek. W tym przypadku kluczowe okazały się statystyki, bo wielkiej różnicy między nimi nie było.

5
/ 6

Pau Gasol (Hiszpania) - 21,2 punktu, 5,6 zbiórki, 1,6 asysty

fiba.com
fiba.com

Doświadczony zawodnik był nie tylko liderem Hiszpanów, ale też jednym z najskuteczniejszych graczy w pierwszej rundzie mistrzostw. Nie zawiódł w żadnym meczu. Utrzymuje równą i wysoką formę, co z pewnością nie jest łatwe. Poza tym rewelacyjnie wypadł w starciu z Iranem i Brazylią. Co tu więcej dodawać - musiał się znaleźć w pierwszej piątce.

6
/ 6
fiba.com
fiba.com
Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (9)
avatar
Myron
5.09.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Rozumiem,że wiesz jak się wybiera MVP czyli najbardziej wartościowego gracza,dającego drużynie najwięcej. Zadaj sobie pytanie,jeśli oglądałeś te mecze,ile daje Rubio Hiszpanii a ile Dragic Słow Czytaj całość
avatar
Myron
5.09.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jednak nie zgodzę się ,że Dragić jest gorszy od Rubio w tym turnieju. Na potwierdzenie sprawdź w statystykach head-to-head dostępne na stronie FIBA (http://www.fiba.com/basketballworldcup/2014/ Czytaj całość
avatar
Myron
5.09.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Brak wyraźny dwóch świetnych w turnieju - Gorana Dragića i Gorgui Dienga, MVP Senegalu i najlepszego środkowego turnieju. Na dwójce postawię na Peterii Koponena z 5.8 as i 15.8 pkt na mecz, chł Czytaj całość