Nie zapomina o polskich korzeniach. Mówił o nim sam Schwarzenegger

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / instagram.com/the.miraclebear/ / Urs Kalecinski
Instagram / instagram.com/the.miraclebear/ / Urs Kalecinski

Urs Kalecinski zajął trzecie miejsce na zawodach promowanych przez legendarnego Schwarzeneggera - Arnold Classic USA. Okazuje się, że rodzice niemieckiego kulturysty są... Polakami.

W tym artykule dowiesz się o:

23-letni Urs Kalecinski z przytupem wchodzi na światową scenę kulturystyki. W zeszłym roku zadebiutował na Mr. Olympia, gdzie zajął czwarte miejsce w kategorii Classic Physique, a w sobotę do swojej kolekcji dorzucił trzecie miejsce na zawodach Arnold Classic USA.

Niemiec pokazał się ze świetnej strony, a w ścisłym finale przegrał jedynie z Terrencem Ruffinem i Ramonem Rochą Queirozwere. Za swój występ otrzymał 20 tys. dolarów.

Co ciekawe, Niemca o polskich korzeniach komplementował organizator imprezy - Arnold Schwarzenegger. Legendarnemu kulturyście szczególnie podobało się pozowanie zawodnika i zasugerował, by 23-latek zwiększył swoją masę w górnej części ciała.

Kalecinski, znany też pod pseudonimem "cudowny niedźwiedź", w swoim opisie na Instagramie ma zawartą flagę Niemiec i Polski. W jednym z wywiadów przyznał, że jego rodzice są Polakami, a ojciec w latach 80. występował na zawodach w podnoszeniu ciężarów.