Adrianna Sułek liczy na atmosferę. "To mnie poniesie"

- Rezerwy mam we wszystkich konkurencjach - mówi nam Adrianna Sułek. Polska wieloboistka w ostatni weekend rozpoczęła starty w sezonie letnim. I jest zadowolona ze swojego występu w Bydgoszczy, gdzie okazała się najlepsza.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Adrianna Sułek Getty Images / Na zdjęciu: Adrianna Sułek
Adrianna Sułek, która była rewelacją sezonu halowego w polskiej lekkoatletyce, ma już za sobą pierwszy tegoroczny występ na otwartym stadionie. Srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Świata z Belgradu w ostatni weekend brała udział w zawodach w Bydgoszczy.

I w 1. Memoriale Wiesława Czapiewskiego, jej byłego trenera, 22-latka okazała się najlepsza. Siedmioboistka uzbierała 6290 punktów, nie udało się jej więc pobić rekordu życiowego - do jego wyrównania zabrakło 25 pkt.

Mimo wszystko Sułek czuje satysfakcję po występie w swoim rodzinnym mieście.

- Jestem zadowolona. Wprawdzie mogłam już teraz powalczyć o rekord, ale forma będzie rosnąć. Bardzo liczę na występ w Gotzis za dwa tygodnie, tam spróbuję to zrobić - mówi WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skandynawska wyprawa Kowalczyk

Nasza lekkoatletka liczy, że w Austrii poniesie ją atmosfera zawodów i że będzie rywalizowała z bardzo uznanymi rywalkami.

- Tam będę miała z kim rywalizować, na pewno pojawi się sporo ludzi na trybunach. Bardzo lubię startować w takich mityngach, takie sytuacje mnie niosą i pomagają uzyskiwać lepsze wyniki - przekonuje.

W których konkurencjach widzi największe rezerwy? W Bydgoszczy pobiła życiówkę na stadionie w skoku wzwyż, o jeden centymetr poprawiając ubiegłoroczne 1,86 m.

- Rezerwy? Czuję, że w każdej konkurencji mogę być lepsza. Do tego zmierzam. Mam wprawdzie już kwalifikację na mistrzostwa Europy, na mistrzostwa świata pojadę z rankingu, ale chcę też sama zapracować na kwalifikację. To mi doda komfortu i pewności siebie - podsumowuje.

Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×