Mocne uderzenie Pawła Fajdka w Oslo. Błysk 21-letniej sprinterki

Paweł Fajdek był najlepszy w konkursie rzutu młotem podczas Diamentowej Ligi w Oslo. Złamał barierę 80 metrów i ustanowił rekord mityngu. Nieźle w biegu na 200 metrów zaprezentowała się 21-letnia Nikola Horowska.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Paweł Fajdek Getty Images / Matthias Kern / Na zdjęciu: Paweł Fajdek
W ramach Diamentowej Ligi nie jest rozgrywany rzut młotem, ale w Oslo przeprowadzono tę konkurencję poza konkursem. Po zwycięstwo sięgnął Paweł Fajdek, który uzyskał wynik 80,56 m. To rekord mityngu i najlepszy wynik Polaka w sezonie. Trzeci był natomiast Wojciech Nowicki (78,36 m), a rozdzielił ich Bence Halasz.

Świetnie w Oslo spisał się Armand Duplantis. Rekordzista świata w skoku o tyczce przekroczył barierę sześciu metrów. Z wynikiem 6,02 m zdecydowanie zwyciężył, ustanawiając przy okazji rekord mityngu oraz najlepszy wynik na listach światowych.

Nieźle na dystansie 200 metrów zaprezentowała się Nikola Horowska. Zaledwie 21-letnia zawodniczka uzyskała czas 23,22 s i niewiele zabrakło jej do podium (0,17 s). Najlepsza była Ida Karstoft (22,73 s) - nowa rekordzistka Danii. Ósme miejsce w tym biegu zajęła Martyna Kotwiła (23,94 s).

W biegu na jedną milę (1609 m) wystartował Michał Rozmys. Zajął siódme miejsce z wynikiem 3:55.13 min., co jest jego nowym rekordem życiowym. W tej nietypowej konkurencji triumfował przedstawiciel gospodarzy Jakob Ingebrigtsen, ustawiając najlepszy wynik na świecie i rekord kraju.

Odnotujmy, że na bieżni pojawiła się jeszcze jedna Polka - Aneta Lemiesz. W biegu na dystansie 800 metrów pełniła jednak funkcję pacemakerki. Kolejne zawody z cyklu Diamentowej Ligi odbędą się już w sobotę (18 czerwca) w Paryżu.

Czytaj także:
Dramat polskiej gwiazdy. "To patologia dla organizmu"
Co za forma! Kolejne zwycięstwo Natalii Kaczmarek

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takie sceny możemy zobaczyć bardzo rzadko. Co tam się działo!
Czy wynik Nikoli Horowskiej jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×