Fenomenalny bieg Ewy Swobody!

Jest niesamowita! Ewa Swoboda genialnie pobiegła podczas Diamentowej Ligi w Paryżu i podbiła swój rekord życiowy. Udowodniła, że jest w wybornej formie.

Dawid Franek
Dawid Franek
Ewa Swoboda Getty Images / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
Swoboda co prawda nie zajęła miejsca na podium, ale może być bardzo zadowolona ze swojego występu. Uzyskała najlepszy wynik w karierze na 100 metrów (11,05). To wystarczyło do czwartej pozycji. Zwyciężyła legenda lekkoaletyki Shelly-Ann Fraser-Pryce z wynikiem 10,67, który jest nowym rekordem Diamentowej Ligi.

Kolejny wspaniały konkurs mają za sobą polscy młociarze. W rywalizacji mężczyzn triumfował Wojciech Nowicki, który rzucił 81,25 m i ustanowił nowy rekord Diamentowej Ligi. Tuż za nim uplasował się Paweł Fajdek z wynikiem 80,11 m. Podium uzupełnił Francuz Quentin Bigot (78,12 m). Wśród kobiet zwyciężyła Malwina Kopron. Polka rzuciła młot na odległość 71,33 m.

Bardzo dobrze spisały się także nasze biegaczki. W rywalizacji na 400 metrów wystartowały trzy Polki i dwie z nich stanęły na podium. Natalia Kaczmarek była druga z czasem 50,24, a tuż za nią finiszowała Anna Kiełbasińska, która jednocześnie poprawiła rekord życiowy na 50,28. Z wynikiem 51,05 bieg zakończyła Justyna Święty-Ersetic. Dało jej to szóstą lokatę.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takie sceny możemy zobaczyć bardzo rzadko. Co tam się działo!

O podium otarł się Damian Czykier. Polak zajął czwarte miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki z wynikiem 13,31. Zgodnie z oczekiwaniami triumfował Amerykanin Devon Allen (13,16).

W biegu na 800 metrów wystartowało dwóch reprezentantów Polski. Patryk Dobek i Patryk Sieradzki. Dobek za późno podkręcił tempo i na finiszu zajął 8. miejsce. Sieradzki z kolei świetnie spisywał się na pierwszym okrążeniu, ale później nie ukończył biegu.

W rywalizacji długodystansowców najlepszy wynik na świecie na 3000 m z przeszkodami uzyskała reprezentantka Bahrajnu Mutile Yavi - 8:56.55. Przyzwoite ósme miejsce w tym biegu zajęła mistrzyni Polski Kinga Królik - 9:37.29.

Czytaj także:
Pobił rekord! Rewelacyjny rzut Nowickiego (wideo)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×