Mistrzostwa świata odwołane! Podano powód

Światowa federacja zdecydowała o odwołaniu lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet, które w 2023 miały się odbyć w Chinach. Powód? Trwająca nadal pandemia koronawirusa.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Natalia Kaczmarek Getty Images / Sven Beyrich/JustPictures/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
- Zaplanowane na 13-14 maja 2023 roku mistrzostwa świata sztafet nie odbędą się - można przeczytać w oficjalnym komunikacie światowej federacji lekkiej atletyki. - Zawody zostają przesunięte na kwiecień lub maja 2025 roku.

Powód? Pandemia koronawirusa. W Chinach władze nadal wprowadzają kolejne lockdowny spowodowane wzrostem liczby zakażeń, które lokalnie są rejestrowane. W związku z tym, że nie widać perspektywę na poprawę sytuacji, podjęto decyzję o odwołaniu zawodów na kilka miesięcy przed ich rozpoczęciem.

MŚ sztafet to dość nowe zawody. Do tej pory odbyło się pięć edycji: pierwsza w 2014 roku w Nassau (Bahama), a ostatnia w 2021 roku w Chorzowie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro 2016 znowu na trybunach

I właśnie na Stadionie Śląskim Biało-Czerwoni wywalczyli aż pięć medali. Joanna Jóźwik i Patryk Dobek zdobyli złoto w sztafecie 2x2x400 m. W mieszanej sztafecie płotkarskiej srebro wywalczyli: Zuzanna Hulisz, Krzysztof Kiljan, Klaudia Wojtunik, Damian Czykier.

Kolejny medal - srebrny - przypadł kobiecej sztafecie 4x100 m (Magdalena Stefanowicz, Klaudia Adamek, Kamila Ciba oraz Marlena Gola), złoto przypadło sztafecie 4x200 m (Paulina Guzowska, Ciba, Adamek, Gola), a na koniec srebrny medal wywalczyły kobiety w sztafecie 4x400 m (Kornelia Lesiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Karolina Łozowska i Natalia Kaczmarek.

Czytaj także: Maria Andrejczyk: Straciłam sezon, ale w końcu wzięłam życie w swoje ręce >>
Czytaj także: Wiele osób postawiło na mnie krzyżyk >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×