Polki przepadły w eliminacjach na 800 metrów w HME

Angelika Sarna i Margerita Koczanowa odpadły w eliminacjach biegu na 800 metrów na lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule.

Tomasz Skrzypczyński
Angelika Sarna Getty Images / Na zdjęciu: Angelika Sarna
Dwa lata temu w Toruniu na podium biegu na 800 metrów stanęły aż dwie reprezentantki Polski - srebro zdobyła Joanna Jóźwik, brąz Angelika Cichocka. Niestety, w Stambule nasze zawodniczki zakończyły rywalizację już na eliminacjach.

Bliższa awansu była urodzona na Białorusi, a mająca od dwóch lat polski paszport Margerita Koczanowa.

Zawodniczka jeszcze przy wejściu na ostatnią prostą była druga, jednak ostatecznie została wyprzedzona przez Francuzkę Lenę Kandissounon i zakończyła bieg na trzeciej pozycji ze słabym czasem 2:06,00 s.

Dodajmy, że dla Koczanowej był to pierwszy w karierze start na wielkiej imprezie w biało-czerwonym stroju.

Michał Haratyk odpadł w eliminacjach HME--->>>

W ostatniej serii eliminacyjnej zaprezentowała się Angelika Sarna, jednak nie mająca dużego doświadczenia w bieganiu w hali 25-latka zakończyła rywalizację dopiero na piątej pozycji (2:05,50 s).