Malwina Kopron na trzecim miejscu w Drużynowych Mistrzostwach Europy

Malwina Kopron zajęła trzecie miejsce w konkursie rzutu młotem podczas Drużynowych Mistrzostw Europy, zaliczanych do Igrzysk Europejskich. W najlepszej próbie Polka uzyskała 71,18 m.

Tomasz Skrzypczyński
Malwina Kopron Getty Images / Na zdjęciu: Malwina Kopron
Malwina Kopron zdobyła 14 punktów dla reprezentacji Polski w walce o medal Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce, zawodach będących też częścią Igrzysk Europejskich.

Polska młociarka zaczęła rzutem na 67,74 m, jednak w drugiej próbie udało jej się osiągnąć odległość ponad trzy metry dalszą. 70,77 m dało jej drugą pozycję, tylko za reprezentantką Włoch Sarą Fantini.

W trzeciej próbie nasza zawodniczka jeszcze się poprawiła na 70,85 m. Niestety, w czwartej kolejce została wyprzedzona aż przez dwie rywalki i spadła na czwartą lokatę.

W ostatniej próbie Polka pokazała jednak swój najlepszy rzut w konkursie - 71,18 m dało jej ostatecznie trzecie miejsce.

W klasyfikacji I dywizji Polka zajęła więc trzecią pozycję, co przyniosło Biało-Czerwonym dorobek punktowy w postaci 14 oczek.

Z kolei w klasyfikacji generalnej Igrzysk Europejskich, do której zaliczane są także wyniki sportowców z II i III dywizji, Malwina Kopron zajęła piątą lokatę.