Albert, co ty zrobiłeś?! Polak już był daleko. Wtedy - takie sceny

Albert Komański zajął drugie miejsce w biegu na 200 metrów podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Chorzowie. Tym samym zdobył on srebrny medal Igrzysk Europejskich. Polak zanotował kapitalny finisz. Tylko spójrz.

Jakub Fordon
finisz Alberta Komańskiego Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: finisz Alberta Komańskiego
Trwają Drużynowe Mistrzostw Europy, które w 2023 roku odbywają się w Chorzowie. Zmagania w nich są zarazem rywalizacją w ramach Igrzysk Europejskich. Stąd też oprócz punktów do klasyfikacji generalnej DME, zawodnicy zdobywają medale.

I taki w niedzielę, 25 czerwca zdobył Albert Komański. Polak zajął drugie miejsce w biegu na 200 metrów. Dzięki temu nie tylko dorzucił dla naszego kraju aż 15 punktów do klasyfikacji generalnej DME, ale uzyskał również srebrny krążek IE.

Nasz zawodnik był rewelacją sezonu halowego, stąd też obstawiano, że w Chorzowie może pozytywnie zaskoczyć. Komański uzyskał drugi najlepszy czas w karierze - 20,50 s. Zabrakło mu zaledwie jednej setnej do rekordu życiowego.

Dużym plusem dla Polaka było to, że startował z praktycznie najlepszego toru, mając przewagę nad rywalami. Jednak pierwsza część dystansu nie poszła po jego myśli, bowiem wyprzedziło go czterech przeciwników.

W kluczowym momencie Komański wrzucił jednak wyższy bieg. I rozpędził się na tyle, że przedarł się na drugą pozycję, na której to ukończył rywalizację. Lepszy był jedynie Francuz Ryan Zeze, który wpadł na metę z czasem 20,29 s.