Fenomenalny bieg Swobody. Ten rekord trzeba zobaczyć (WIDEO)

Miejsce na podium, a do tego jeszcze nowy rekord życiowy. Ewa Swoboda pokazała moc podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Przeżyjmy jeszcze raz ten znakomity występ Polki.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Ewa Swoboda Twitter / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
Ewa Swoboda niedawno świętowała złoty medal podczas Igrzysk Europejskich. Już wtedy było widać, że jest w świetnej formie, ale dziś już wiadomo, że nie pokazała wszystkiego, na co ją stać. Eksplozja formy nastąpiła podczas Memoriału Kamil Skolimowskiej.

Polka w biegu na 100 metrów zajęła trzecie miejsce. Już w okolicy połowy dystansu Sha'Carri Richardson i Shericka Jackson tak odskoczyły, że były nie do złapania. Swoboda jednak i tak miała powód do ogromnej radości.

Po przekroczeniu mety okazało się, że po raz pierwszy w karierze przekroczyła barierę 11 sekund. Jej czas to dokładnie 10,94 s. Zabrakło zaledwie jednej setnej do wyrównania rekordu Polski, który od 1986 roku należy do Ewy Kasprzyk.

Swoboda, gdy na tablicy zobaczyła swój czas, zakryła twarz w dłoniach i popłakała się ze szczęścia. Tego dnia nie zapomni bardzo długo. Warto jeszcze raz zobaczyć jej fenomenalny bieg na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Co za wyniki! Natalia Kaczmarek w wielkiej formie, rekord Ewy Swobody >>
Była daleko z tyłu. Po finiszu Polki stadion oszalał >>

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #3. Mistrzyni z przypadku. Anita Włodarczyk odsłania kulisy


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×