Nagranie biegu Swobody przyprawia o ciarki

Medalu nie zdobyła, ale po swoim starcie w finale i tak zasłużyła na wielkie słowa uznania. Zobaczcie, jak w znakomitym stylu 6. miejsce na 100 metrów w lekkoatletycznych MŚ wywalczyła Ewa Swoboda.

Szymon Łożyński
Finałowy bieg Ewy Swobody Twitter / Eurosport / Finałowy bieg Ewy Swobody
To był rollercoaster dla Ewy Swobody. Najpierw Polka już prawie pogodziła się z faktem, że o 0,001 sekundy przegrała awans do finału biegu na 100 metrów.

Kilkanaście minut później musiała pilnie zacząć koncentrować się przed finałem, bowiem sędziowie zmienili zdanie i dopuścili Swobodę do biegu o medale (szczegóły TUTAJ).

Przy takiej huśtawce nastrojów ciężko było oczekiwać od Polki idealnej koncentracji, ale Swoboda pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Medal w poniedziałkowy wieczór był poza jej zasięgiem, ale i tak reprezentantka Polski spisała się znakomicie. Poprawiła się znacznie w stosunku do półfinału i z czasem 10.97 zajęła bardzo dobre 6. miejsce. Swoboda była najszybszą Europejką w finale.

Złoty medal wywalczyła Amerykanka Sha'Carri Richardson, która z czasem 10,65 ustanowiła rekord mistrzostw świata.