MŚ: Cimanouska nie odpuściła. Zbliżyła się do życiówki

Kryscina Cimanouska miała skrócone przygotowania, ale i tak zdołała awansować do półfinału biegu na 200 metrów. Reprezentantka Polski zbliżyła się do swojego rekordu życiowego. Tyle szczęścia nie miała Martyna Kotwiła.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Kryscina Cimanouska PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Kryscina Cimanouska
Z dużymi nadziejami reprezentantki Polski przystąpiły do eliminacji biegu na 200 metrów. Awans z każdego z sześciu biegów uzyskiwały po trzy najlepsze zawodniczki oraz sześć z czasami - szanse były zatem spore.

Rywalizacja była ważna również z innego względu - w biało-czerwonych barwach startowała Kryscina Cimanouska. - Jestem szczęśliwa, że startuję jako Polka - mówiła wcześniej w rozmowie z WP SportoweFakty (więcej TUTAJ).

Zarówno Martyna Kotwiła, jak i Kryscina Cimanouska na swój start musiały sporo poczekać. Znalazły się bowiem odpowiednio w piątym i szóstym biegu.

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #7. Nikola Horowska ozłocona. "Przeżywałam w tym roku trudne chwile"

Martyna Kotwiła biegła równo, na miarę swoich możliwości. W końcówce delikatnie przyśpieszyła i przekroczyła linię mety na szóstej pozycji z czasem 23,34 s. Przypomnijmy, że jej rekord życiowy wynosi 22,99 s, a najlepszy wynik w sezonie 23,12 s. W Budapeszcie rywalizacja toczyła się jednak pod wiatr, co miało wpływ na rezultat.

Cimanouska natomiast dobrze wyszła z bloków. Długo trzymała się prowadzącej grupy. Na ostatnich metrach nieznacznie straciła do rywalek i zajęła piąte miejsce. Wynik 22,88 s dał jej awans do półfinału. Przypomnijmy, że jej rekord życiowy to 22,75 s. Zabrakło zatem niewiele do poprawienia tego rezultatu.

- Myślałam, że nie trafiłam do półfinału z takim mocnym wynikiem. Jestem bardzo szczęśliwa, starałam się tylko skupić na swoim biegu. Troszkę nie wystarczyło w końcówce. Mój sezon skończył się miesiąc temu po mistrzostwach Polski, gdy dowiedziałam się, że jadę na MŚ, zaczęłam treningi od nowa - tłumaczyła w rozmowie z TVP Sport.

Półfinał biegu na 200 metrów kobiet odbędzie się w czwartek, 24 sierpnia o godz. 19:45.

Czytaj także:
Wszystko sprawdzili. Swoboda ma czego żałować
MŚ: Polka prowadziła w eliminacjach. To stało się później

Czy Kryscina Cimanouska awansuje do finału biegu na 200 metrów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×