To jest już wielki sukces. Dwójka Polaków nominowana do prestiżowej nagrody

Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki, którzy mają za sobą znakomity sezon 2023, zostali wyróżnieni przez European Athletics.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Wojciech Nowicki/Natalia Kaczmarek PAP / Adam Warżawa/materiały prasowe / Wojciech Nowicki/Natalia Kaczmarek
Natalia Kaczmarek znalazła się w elitarnym gronie dziesięciu nominowanych zawodniczek przez European Athletics (europejskie stowarzyszenie narodowych federacji lekkoatletycznych) do tytułu "Najlepsza lekkoatletka Europy w sezonie 2023".

Polska biegaczka specjalizująca się na dystansie 400 m ma za sobą świetny sezon. 25-latka podczas mistrzostw świata w Budapeszcie (impreza odbyła się w dniach 19-27 sierpnia) wywalczyła srebrny medal w swojej koronnej konkurencji.

Z kolei w lipcowych zawodach Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim w Chorzowie przebiegła 400 m w czasie 49,48 s, zbliżając się do rekordu Polski słynnej Ireny Szewińskiej (49,28 s).

European Athletics w plebiscycie na najlepszą europejską lekkoatletkę sezonu (głosowanie zakończy się 2 października) nominowała - oprócz Kaczmarek - również takie gwiazdy jak: Femke Bol (400 m przez płotki), Sifan Hassan (1500, 5000 m, a także maraton), Kelly Hodgkinson (800 m), Katarina Johnson-Thompson (wielobój), Jarosława Mahuczich (skok wzwyż), Wilma Murto (skok o tyczce), Maria Perez (chód sportowy), Nafissatou Thiam (wielobój) oraz Ivana Vuleta (skok w dal).

Wśród mężczyzn nominację do tytułu "Najlepszy lekkoatleta Europy w sezonie 2023" otrzymał Wojciech Nowicki, wicemistrz świata z Budapesztu w rzucie młotem. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali Golden Tracks, która odbędzie się w Wilnie 21 października.

Zobacz:
Polska medalistka MŚ podjęła bardzo ważną decyzję. Chodzi o rok 2024
Natalia, zrobiłaś to! Najlepszy wynik w polskiej historii

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Tak spędzili miesiąc miodowy
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×