Polski talent zwrócił się o pomoc. "Ostatnia szansa na powrót do sportu"

Od dwóch lat Krzysztof Różnicki, jeden z najbardziej utalentowanych polskich biegaczy, mierzy się z problemami zdrowotnymi. Obecnie zbiera pieniądze na operację w Londynie. Jak podkreśla, to dla niego ostatnia szansa na powrót do życia bez bólu.

Dawid Franek
Dawid Franek
Krzysztof Różnicki Getty Images / Krzysztof Różnicki
Jeszcze w 2020 roku Krzysztof Różnicki został mistrzem Polski seniorów. W kolejnym sezonie odniósł kolejny wielki sukces i wywalczył złoto mistrzostw Europy juniorów w biegu na 800 metrów. I miał wielkie perspektywy na to, by się rozwijać i osiągać świetne wyniki na arenie międzynarodowej w zawodach seniorskich. To jednak nie przysżło.

Pojawiły się natomiast poważne problemy zdrowotne. Niedługo po mistrzostwach Europy juniorów wypadł z regularnego treningu. Wszystko z powodu bólu w okolicach przyczepu ścięgna Achillesa.

Różnicki przeszedł dwie operacje, mnóstwo rehabilitacji, lecz problemy nadal są spore. Biegacz musiał zdecydować się na kolejny zabieg, lecz tym razem w Londynie.

Utworzył zbiórkę na portalu pomagam.pl, tak by zebrać potrzebną kwotę do przeprowadzenia operacji. To dokładnie 110 tysięcy złotych.

"Cześć, długo walczyłem z problemem niestety po różnych próbach leczenia jestem zmuszony podjąć się trzeciej operacji. Jest to moja ostatnia szansa na powrót do sportu i normalnego funkcjonowania bez bólu" - napisał na Instagramie.

Szczegółowy opis sytuacji, w której znalazł się Różnicki można przeczytać TUTAJ. W tym samym miejscu jest możliwość dokonania wpłaty.

Czytaj także:
"Stratosferyczny rekord świata". Ten bieg przejdzie do historii

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×