Ewa Swoboda z najlepszym wynikiem na świecie

Ewa Swoboda w wysokiej formie od samego początku sezonu! W pierwszym halowym starcie Polka wygrała bieg na 60 metrów podczas Orlen Cup w Łodzi z najlepszym w wynikiem w tym roku na świecie - 7,04 s.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Ewa Swoboda Getty Images / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
7,08 s w półfinale, 7,04 s w finale, czyli dwa najlepsze w tym roku wyniki na świecie. Ewa Swoboda znakomicie rozpoczęła rok olimpijski i podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi dała nadzieję, że na Halowych Mistrzostwach Świata w Glasgow będzie walczyła o medal.

- Bardzo się cieszę, jestem po prostu szczęśliwa. Super mi się biegło. Glasgow kocham, kojarzy mi się ze złotem HME z 2019 roku, fajnie że w tym roku mamy tam imprezę. Ja robię swoje - powiedziała zadowolona z siebie polska sprinterka w rozmowie z TVP Sport.

Wyniki Swobody nie są jedyną dobrą wiadomością dla polskich kibiców lekkiej atletyki po tegorocznym mityngu w Łodzi.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Pia Skrzyszowska, która z wynikiem 7,85 s wygrała bieg na 60 m przez płotki. Konkurs skoku wzwyż z rezultatem 2,25 m wygrał Norbert Kobielski.

ZOBACZ WIDEO: Dzień z Mistrzem. Robert Kubica: Dopóki ta pasja jest, będę to kontynuował

Na 60 m przez płotki wśród mężczyzn dobrą formę pokazał Jakub Szymański - w eliminacjach pobił rekord życiowy (7,52 s), w finale był drugi z czasem 7,53 s.

20,71 m - to od soboty najlepszy wynik sezonu Michała Haratyka, który był piąty w konkursie pchnięcia kulą.

Dość niespodziewanie najlepszym Polakiem w zawodach skoku o tyczce był w Łodzi Robert Sobera, który zajął drugie miejsce (5,72 m). Piotr Lisek był szósty (5,52 m), a Paweł Wojciechowski dziewiąty (5,42 m), tuż za nim Filip Kempski (5,42 m, rekord życiowy).

Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×