Kosmiczny bieg Swobody. Ale spójrz, co stało się na linii mety

Ewa Swoboda czy Zaynab Dosso? Obie sprinterki pokazały przed toruńską publicznością (podczas mityngu Orlen Copernicus Cup) piękną walkę. I to do samego końca.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
bieg Ewy Swobody Twitter / polsatsport / Na zdjęciu: bieg Ewy Swobody
7.01 - to najlepszy wynik roku 2024 na dystansie 60 metrów w hali. Osiągnęła go podczas Orlen Copernicus Cup Polka - Ewa Swoboda. Nasza zawodniczka wyprzedziła drugą na mecie Włoszkę Zaynab Dosso o... jedną setną sekundy. Obie sportsmenki walczyły do samego końca. Można napisać, że Swoboda wygrała o włos. I nie jest to przesada.

Nagranie z tego biegu możesz obejrzeć na końcu tego artykułu. Swobody nie zdeprymował nawet falstart i powtórzona procedura startowa. Wynik 7.01 to rekord toruńskiego mityngu. Przypomnijmy, że rekord życiowy naszej zawodniczki, a jednocześnie rekord kraju, na tym dystansie to 6.99. Taki rezultat osiągnęła w 2022 roku.

- Już niedaleko, już prawie przekroczona granica siedmiu sekund - można było usłyszeć na antenie Polsatu Sport. - A Ewa (Swoboda - przyp. red.) zapewne tę najwyższą formę przygotowuje na mistrzostwa Europy w Glasgow (1-3.03.2024).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękne sceny tuż przed meczem. Trudno się nie wzruszyć

To nie pierwszy rekord Polki w tym roku. Przypomnijmy, że przed tygodniem (30.01.) Swoboda wygrała mityng w Ostrawie z czasem 7.07. I tym samym ustanowiła najlepszy wynik w historii tych zawodów (TUTAJ znajdziesz o tym więcej >>).

Zobacz triumf Swobody w Toruniu.

Czytaj także: Szokujące, co Swoboda usłyszała od trenera. "Powinni mnie zbadać" >>

Czy Ewa Swoboda wywalczy medal Halowych ME w Glasgow?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×