Ewa Swoboda z medalem HMŚ! Wielki sukces Polki

Brawo Ewa Swoboda! Polka zdobyła srebrny medal Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow w biegu na 60 metrów z czasem 7,00 s. Złoto zdobyła Julien Alfred (6,98 s).

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Ewa Swoboda PAP / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
Znakomitymi biegami w eliminacjach i półfinale Ewa Swoboda rozbudziła nadzieje na medal Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow. Poprawienie własnego rekordu Polski (6,98 s) zwiastowało ogromne emocje w finale.

I tak też się stało. Polka stoczyła emocjonującą walkę o złoty medal z Julien Alfred, która okazała się od naszej reprezentantki szybsza. Reprezentantka Saint Lucian wygrała z czasem 6,98 s, Swoboda wpadła na metę z wynikiem 7,00 s.

Brąz dla Włoszki Zaynab Dosso (7,05 s).

Dla Polki to pierwszy medal Halowych Mistrzostw Świata w karierze. Swoboda ma też w dorobku złoty, srebrny i brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy.

Przypomnijmy, że kilkanaście minut wcześniej piąte miejsce w finale 60 metrów przez płotki mężczyzn zajął Jakub Szymański.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ależ kontra! Wystarczyło tylko jedno podanie

Medal Swobody to pierwszy polski krążek na HMŚ w Glasgow. W niedzielę o podium powalczą m.in. Pia Skrzyszowska, Piotr Lisek czy sztafety 4x400 metrów kobiet i mężczyzn.

Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×