Dramat podczas HMŚ. Wszyscy słyszeli przeraźliwy krzyk

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Martin Rickett/PA Images / Na zdjęciu: Margot Chevrier
Getty Images / Martin Rickett/PA Images / Na zdjęciu: Margot Chevrier
zdjęcie autora artykułu

Fatalnej kontuzji doznała podczas Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow francuska tyczkarka Margot Chevrier. Po tym paskudnym upadku i skomplikowanym złamaniu konieczne będą dwie operacje, ale lekkoatletka nie odpuści. Zapowiedziała powrót na IO 2024.

Do tego koszmarnego zdarzenia doszło w sobotę podczas finału zmagań tyczkarek podczas HMŚ 2024 w Glasgow. Margot Chevrier szykowała się do swojej drugiej próby, która skończyła się dla niej fatalnie.

Francuzka chciała pokonać poprzeczkę, znajdującą się na wysokości 4,65 metra i do pewnego momentu wszystko wyglądało dobrze, ale zaliczyła bolesne lądowanie. Lekkoatletka opadła nie na materac, a na skrzynkę, z której wybijają się zawodnicy.

24-latka nienaturalnie wykręciła przy tym lewą stopę, co zakończyło się paskudną kontuzją. U Margot Chevrier doszło do otwartego złamania kości skokowej. Zawodniczka przeżywała niewyobrażalny ból, a jej przerażający krzyk wstrząsnął całą Commonwealth Areną. Finał musiał zostać wstrzymany na kilkanaście minut.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

Chevrier dostała niezbędną pomoc, a następnie opuściła arenę na noszach, otrzymując gromkie brawa od publiczności. Jak przekazał później za pośrednictwem platformy X agent sportowy - Jerome Dupont, w tym trudnym przypadku konieczne są dwie operacje.

Francuzka pierwszy zabieg miała przejść w niedzielę. Tyczkarka opublikowała na Instagramie zdjęcie ze szpitala i zapowiedziała, że będzie walczyć o powrót na igrzyska olimpijskie w Paryżu (od 26 lipca do 11 sierpnia).

Martin Rickett/PA Images/Getty Images
Martin Rickett/PA Images/Getty Images

Czytaj także: Katastrofa Piotra Liska. Tego nikt się nie spodziewał Gwiazda kadry Polski bez ogródek po tym, co stało się w Glasgow

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)