To jest potężny sukces! Polka na czele światowego rankingu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
Getty Images / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
zdjęcie autora artykułu

Ewa Swoboda ma za sobą bardzo udany sezon halowy. Polka w biegu na 60 metrów osiągnęła niesamowity wynik i jest na szczycie list. W czołówce jest kilku innych Biało-Czerwonych.

W tym artykule dowiesz się o:

Sezon halowy Ewa Swoboda zakończyła srebrnym medalem mistrzostw świata, który wywalczyła w Glasgow. To właśnie tam ustanowiła swój najlepszy w tym roku czas w biegu na 60 metrów. Dystans ten przebiegła w 6,98 sek.

Dzięki tak niesamowitemu występowi Swoboda jest na czele światowego rankingu. Taki sam czas jak ona, osiągnęła mistrzyni świata Julien Alfred z Saint Lucia. Tylko te dwie zawodniczki 60 metrów przebiegły w czasie poniżej 7 sekund. To pokazuje, w jak świetnej formie jest Swoboda.

W czołówce rankingu jest jeszcze kilku innych reprezentantów Polski. Pia Skrzyszowska w biegu na 60 metrów przez płotki ma szósty czas (7,78 sek.), a liderka Devynne Charlton z Bahamów uzyskała 7,65 sek.

ZOBACZ WIDEO: Romantycznie. Zobacz, gdzie Justyna Żyła wybrała się z ukochanym

Szósta na świecie jest także sztafeta 4x400 metrów mężczyzn, a ósma sztafeta kobiet na tym samym dystansie. Z kolei dziewiąty na świecie jest Jakub Szymański, specjalista od biegu na 60 metrów przez płotki.

Pod uwagę należy wziąć, że wielu lekkoatletów nie startowało w sezonie halowym. W tym czasie przygotowywali się oni do igrzysk olimpijskich, które w tym roku odbędą się w Paryżu.

Czytaj także: Wicemistrzyni olimpijska przekazała złe wieści. Pech jej nie opuszcza Rusza kolejny sezon niezwykłych lekcji WF przygotowanych przez Monikę Pyrek!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty