Gwiazda polskiego sportu wystartuje w wyborach

Reprezentantka Polski postanowiła zaangażować się w politykę. Malwina Kopron będzie ubiegała się o mandat radnej miejskiej.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Malwina Kopron PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Malwina Kopron
Podczas igrzysk olimpijskich w 2021 roku 29-latka sięgnęła po brąz w rzucie młotem, dzięki czemu zyskała rozpoznawalność wśród kibiców. W przeszłości odnosiła również sukcesy na mistrzostwach świata czy uniwersjadzie.

Malwina Kopron urodziła się w Puławach i przez kilka lat broniła barw tamtejszej Wisły. Jak się okazało, sportsmenka właśnie tam zaczyna stawiać pierwsze kroki w polityce. Informację za pośrednictwem profilu przekazał prezydent jej rodzinnego miasta.

Kopron jest kandydatką z listy KSWW Niezależni Wyborcy Pawła Maja do Rady Miasta Puławy. Poza nią, w okręgu nr III znaleźli się Andrzej Kusztyk, Artur Pietras, Beata Matuszyńska, Sylwia Sobich i Tomasz Jarosiński.

"Jej ciężka praca i osiągnięcia stanowią inspirację dla młodzieży. Aktywnie promuje sport poprzez spotkania w szkołach i klubach sportowych. Wytrwała, dążąca do celu, energiczna, a zarazem empatyczna i wrażliwa. Przyjacielska i godna zaufania. Nie zawodzi!" - przekonywał prezydent Maj za pośrednictwem mediów społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: Karetka na boisku, a piłkarze... dalej grali. Kuriozalne sceny na meczu

Przypomnijmy, że pod znakiem zapytania stoi występ młocistki na nadchodzących igrzyskach olimpijskich. Kopron będzie miała okazje ku temu, by zapewnić sobie przepustkę do Paryża. Przed nią starty w mistrzostwach Europy i Polski.

Czytaj więcej:
Wielkie lekkoatletyczne święto w Toruniu! Ruszają mistrzostwa Europy masters
Monika Pyrek zachęca tłumy dzieci do aktywności. Niezwykła lekcja WF

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×