Wygrał finał i został zdyskwalifikowany. Za to co zrobił przed metą

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: Michael Roth na finiszu biegu na 400 m
Twitter / / Na zdjęciu: Michael Roth na finiszu biegu na 400 m
zdjęcie autora artykułu

Do niecodziennej sytuacji doszło w finale biegu na 400 metrów podczas mistrzostw konferencji NCAA w Stanach Zjednoczonych. Michael Roth był najszybszy na mecie, jednak został zdyskwalifikowany ze swój gest w kierunku rywali.

Michael Roth tylko przez krótki czas mógł się szczycić tytułem mistrza konferencji NCAA i chwalić nowym rekordem życiowym na dystansie 400 metrów.

W niedzielę, podczas zawodów AAC (American Athletic Conference) w San Antonio 22-latek okazał się najlepszy w finale, wpadając na metę w czasie 45,78 s. Jego radość nie trwała jednak długo.

Niedługo po finale Kanadyjczyk został zdyskwalifikowany. Powód? Otóż na kilkadziesiąt metrów przed metą, gdy sprinter był już daleko przed rywalami, odwrócił się i wykonał nonszalancki gest w kierunku innego biegacza.

Sędziowie postanowili ukarać Rotha za okazywanie braku szacunku wobec rywali, anulowano też jego nowy rekord życiowy.

- Miękka ta dyskwalifikacja, ale ok. Mam jeszcze dużo do zrobienia - skomentował Kanadyjczyk w swoich mediach społecznościowych.

22-latek niedawno reprezentował drużynę Kanady w sztafecie mieszanej 4x400 m na Mistrzostwach Świata Sztafet na Bahamach.

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski dostał w "tyłek", kiedy był dzieckiem. "Nie miałem nawet butów na trening"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty