Skrzyszowska bez szans. Jest nagranie biegu Swobody

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / x.com/sport_tvppl / Na zdjęciu: finał 100 m kobiet na MP 2024
Twitter / x.com/sport_tvppl / Na zdjęciu: finał 100 m kobiet na MP 2024

Ewa Swoboda nie dała żadnych szans rywalkom w biegu na 100 m podczas mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Ależ to była dominacja!

W tym artykule dowiesz się o:

Ewa Swoboda ostatnio znajduje się w wysokiej formie. Po zdobyciu srebrnego medalu w biegu na 100 m podczas mistrzostw Europy w Rzymie, 26-letnia biegaczka w czwartek (27.06) została mistrzynią Polski na sprinterskim dystansie.

Swoboda od startu w biegu finałowym na stadionie w Bydgoszczy osiągnęła przewagę nad rywalkami i nie oddała jej już do końca. Na metę wpadła jako pierwsza - z czasem 11,11 s. To jej ósmy złoty medal MP w karierze.

Finał kobiet "na setkę" był zapowiadany w mediach jako pojedynek Swoboda vs Pia Skrzyszowska. "Takiego pojedynku dawno nie było!" - skomentowano na profilu TVP Sport w portal X, na którym zamieszczono wideo (patrz poniżej).

Skrzyszowska, która specjalizuje się w biegu na 100 m przez płotki, nie była jednak w stanie zagrozić Swobodzie. Na mecie zameldowała się jako druga w stawce (z czasem 11,33 s) i wywalczyła srebrny medal MP.

Na najniższym stopniu podium podczas 100. edycji lekkoatletycznych mistrzostw Polski stanęła Kryscina Cimanouska (czas 11,40 s).

Zobacz: Ewa Swoboda z kolejnym złotem. Jest forma Dramat Anny Kiełbasińskiej. "To jest koniec"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty